Polska wygrała z Estonią

Po dzisiejszym zwycięstwie debla Fyrstenberg – Matkowski polska reprezentacja tenisowa prowadzi z Estonią 3:0 i zapewniła już sobie zwycięstwo w całym meczu.

Dziś w Inowrocławiu kontynuowany był mecz Polska – Estonia w ramach Pucharu Davisa. Po wczorajszych zwycięstwach singlowych Polska prowadziła 2:0 i wiadomo było, że zwycięstwo w dzisiejszym pojedynku deblowym zapewni Polsce wygraną w całym meczu. Wydawało się, że sprawa będzie łatwa, bo po polskiej stronie siatki stanęli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski – jedna z najlepszych deblowych par świata, a po estońskiej mało znany duet Zopp/Kunnap.

Teoretycznej różnicy klas na korcie nie było specjalnie widać. Polacy okrutnie się męczyli w pierwszych dwóch setach, pierwszy wygrywając nawet dopiero w tie – breaku. Trzeci set był już dla naszych reprezentantów łatwiejszy i szybszy. Ostateczny wynik brzmiał: 7:6, 7:5, 6:4 dla Frytki i Matki.

Polska prowadzi więc już 3:0 i nic nie odbierze jej zwycięstwa w całym meczu.

Dzięki temu Polska zmierzy się we wrześniu z Bośnią lub Białorusią o awans do grupy I Davis Cup.