Polski mikst w finale ME!

Nasza najlepsza para mieszana w badmintonie – Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak – awansowała do wielkiego finału rozgrywanych w szwedkiej Karlskronie Mistrzostw Europy! Polacy w półfinale pokonali brytyjską parę Imogen Bankier/Chris Adcock 2:1 (21:17, 17:21, 21:19).

Biało-czerwoni nie byli stroną dominującą w tym spotkaniu. Grę prowadzili przede wszystkim Brytyjczycy, co pozwalało im na zdobywanie przewag na początku każdego seta. Pierwsza partia rozpoczęła się od szybkiego, kilkupunktowego, prowadzenia Bankier i Adcock. Polacy jednak potrafili dojść rywali na 11:11 i objąć prowadzenie 16:12. Przewagę udało się utrzymać do końca partii – wygranej do siedemnastu.

Druga odsłona spotkania ułożyła się już lepiej dla zawodników z kraju-gospodarza tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Grali bardzo dobrze zarówno pod siatką, jak i daleko od niej – świetnie smeczując. Nasi reprezentanci zdołali ugrać 17 oczek, ale głównie zdobytych dzięki błędom Bankier i Adcocka.

O wszystkim miała więc zadecydować trzecia partia. W niej Polacy również rozpoczęli niezbyt dobrze, przegrywali 4:6 i wtedy zaczęła się ich koncertowa gra. Wyszli na prowadzenie 17:8 (!) i wydawało się, że sprawa awansu jest już rozstrzygnięta. O niczym takim nie pomyśleli jednak Brytyjczycy, którzy zaczęli sukcesywnie odrabiać straty. Doprowadzili do stanu 17:19, ale wtedy kluczową dla losów meczu akcję wygrali Polacy. Mateusiak i Zięba wykorzystali trzecią lotkę meczową i wygrali cały mecz!

Jutro zagrają w meczu o złoto Mistrzostw Europy z turniejową "ósemką". Para Mats Pieler Kolding/Julie Houmann wygrała mecz ze swoimi rodakami Thomasem Laybournem i Kamillą Rytter Juhl 2:1 (16:21, 21:19, 21:18).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password