Polskie medale 2017

l.p Data Dyscyplina Impreza Medal Zdobywca Konkurencja
 1. 4 lutego biathlon MEJ brązowy Kamila Żuk sprint
 2, 2 marca skoki narciarskie brązowy Piotr Żyła konkurs indywidualny
3. 2 marca szermierka MEK złoty Barbara Brych szpada indywidualnie
4. 3 marca lekkoatletyka HME złoty Piotr Lisek skok o tyczce
5. 3 marca lekkoatletyka HME brązowy Paweł Wojciechowski skok o tyczce
6. 4 marca skoki narciarskie złoty Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki konkurs drużynowy
7. 4 marca szermierka MEK brązowy Zuzanna Cieślar, Marta Okine, Urszula Kurzyny i Małgorzata Zawodniak szabla drużynowo
8. 4 marca lekkoatletyka HME złoty Konrad Bukowiecki pchnięcie kulą
9. 4 marca lekkoatletyka HME złoty Marcin Lewandowski 1500 m
10. 4 marca lekkoatletyka HME srebrny Rafał Omelko 400 m
11. 4 marca lekkoatletyka HME brązowy Sofia Ennaoui 1500 m
12. 4 marca lekkoatletyka HME brązowy Justyna Święty 400 m
13. 5 marca lekkoatletyka HME złoty Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński i Rafał Omelko 4×400 m
14. 5 marca lekkoatletka HME złoty Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Justyna Święty 4×400 m
15. 5 marca lekkoatletyka HME srebrny Ewa swoboda 60 m
16. 5 marca lekkoatletyka HME złoty Sylwester Bednarek skok wzwyż
17. 5 marca lekkoatletyka HME złoty Adam Kszczot 800 m
18. 6 marca szermierka MEJ brązowy Julia Walczyk floret indywidualnie
19. 8 marca szermierka MEJ brązowy Andrzej Rządkowski, Szymon Czartoryski i Ludwik de Bazelaire floret drużynowo
20. 9 marca szermierka MEJ srebrny Julia Chrzanowska, Julia Walczyk i Renata Tomczak floret drużynowy
21. 9 marca szermierka MEJ brązowy Barbara Brych, Julia Falińska, Anna Mroszczak i Paulina Wilaszek szpada drużynowo
22. 11 marca łucznictwo HME złoty Natalia Leśniak, Wioleta Myszor, Karolina Farasiewicz drużyna
23. 29 marca zapasy ME U23 brązowy Kamil Kościółek 125 kg styl wolny
24. 2 kwietnia zapasy ME U23 złoty Roman Pacurkowski 66 kg styl klasyczny
25. 3 kwietnia podnoszenie ciężarów ME złoty Joanna Łochowska 53 kg
26. 6 kwietnia podnoszenie ciężarów ME brązowy Krzysztof Zwarycz 85 kg
27. 8 kwietnia podnoszenie ciężarów ME brązowy Arkadiusz Michalski 105 kg
28. 9 kwietnia taekwondo ME U21 złoty Patrycja Adamkiewicz 57 kg
29. 9 kwietnia taekwondo ME U21 brązowy Albert Millert 68 kg
29. 10 kwietnia szermierka MŚJ złoty Julia Walczyk, Renata Tomczak, Beata Żurowska i Julia Chrzanowska floret drużynowo
30. 10 kwietnia szermierka MŚJ srebrny Maciej Bielec, Wojciech Lubieniecki i Damian Michalak szpada drużynowo
31. 13 kwietnia kolarstwo torowe złoty Adrian Tekliński scratch
32. 14 kwietnia kolarstwo torowe MS brązowy Wojciech Pszczolarski wyścig punktowy
33. 15 kwietnia badminton MEJ brązowy Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska mikst
34. 15 kwietnia badminton MEJ brązowy Paweł Śmiłowski i Robert Cybulski debel
35. 15 kwietnia badminton MEJ brązowy Aleksandra Goszczyńska i Wiktoria Dąbczyńska debel
36. 21 kwietnia szermierka ME U23 brązowy Angelika Wątor szabla indywidualnie
37. 22 kwietnia szermierka ME U23 brązowy Marika Chrzanowska floret indywidualnie
38. 22 kwietnia szermierka ME U23 brązowy Wojciech Kolańczyk szpada indywidualnie
39. 23 kwietnia szermierka ME U23 złoty Martyna Swatowska szpada indywidualnie
40. 23 kwietnia judo ME srebrny Agata Perenc, Karolina Pieńkowska, Anna Borowska, Karolina Tałach, Julia Kowalczyk, Katarzyna Kłys, Sandra Lickun, Beata Pacut i Anna Załęczna turniej drużynowy
41. 24 kwietnia szermierka ME U23 srebrny Bartosz Cegielski, Michał Siess, Andrzej Rządkowski i Krystian Gryglewski floret drużynowy
42. 24 kwietnia szermierka ME U23 brązowy Wojciech Kolańczyk, Damian Michalak, Maciej Bielec i Bartosz Staszulonek szpada drużynowo
43. 25 kwietnia szermierka ME U23 srebrny Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska, Julia Walczyk i Renata Tomczak floret drużynowo
44. 1 maja zapasy ME złoty Monika Michalik 63 kg
45. 5 maja zapasy ME srebrny Magomedmurad Gadżijew 70 kg styl wolny
46, 13 maja żeglarstwo ME brązowy Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar klasa 470
47. 13 maja żeglarstwo ME złoty Zofia Noceti-Klepacka klasa RS:X
48. 21 maja wioślarstwo MEJ brązowy Fabian Barański jedynka
49. 27 maja wioślarstwo ME srebrny Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann czwórka bez sterniczki
50. 28 maja wioślarstwo ME złoty Weronika Deresz i Martyna Mikołajczyk dwójka podwójna wagi lekkiej
51. 28 maja wioślarstwo ME srebrny Dominik Czaja, Dariusz Radosz, Adam Wicenciak i Wiktor Chabel czwórka podwójna
52. 28 maja wioślarstwo ME srebrny Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup dwójka podwójna
53. 28 maja wioślarstwo ME srebrny Mikołaj Burda, Zbigniew Schodowski, Marcin Brzeziński, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Michał Szpakowski, Ryszard Ablewski, Bartosz Modrzyński i Daniel Trojanowski ósemka
54. 3 czerwca Kajakarstwo górskie ME złoty Mateusz Polaczyk K1
55. 3 czerwca Kajakarstwo górskie ME srebrny Dariusz Popiela K1`
56. 3 czerwca Kajakarstwo górskie ME srebrny Andrzej Brzeziński / Filip Brzeziński C2
57. 23 czerwca Boks ME brązowy Mateusz Polski 64 kg
58. 24 czerwca kajakarstwo ME U23 srebrny Justyna Iskrzycka, Anna Puławska K2 1000 m
59. 25 czerwca kajakarstwo ME U23 złoty Włodarczyk/Paszek/Puławska/Kołodziejczyk K4 500 m

 

60. 25 czerwca kajakarstwo ME U23 srebrny Norman Zezula i Dawida Dziurla C2 500 m
61. 25 czerwca kajakarstwo MEJ srebrny Helena Wiśniewska i Julia Olszewska K2 500 m
62. 25 czerwca kajakarstwo MEJ srebrny Helena Wiśniewska, Sandra Ostyrowska, Martyna Klatt i Julia Olszewska K4 500 m
63. 25 czerwca kajakarstwo ME U23 brązowy Anna Puławska K1 500 m
64. 25 czerwca kajakarstwo ME U23 srebrny Dorota Borwska C1 500 m
65. 25 czerwca kajakarstwo ME U23 brązowy Zezula,Dziurla,Bugaj i Kowalski C4 500 m
66, 25 czerwca kajakarstwo ME U23 złoty Iskrzycka/Kołodziejczyk K2 500 m
67. 25 czerwca kajakarstwo ME U23 brązowy Kitewski i Śliwiński C2 500 m
68. 25 czerwca kajakarstwo ME U23 złoty Dorota Borowska C1 200 m
69. 25 czerwca kajakarstwo MEJ złoty Dominika Włodarczyk K1 200 m
70. 28 czerwca pływanie MEJ srebrny Weronika Hallman 50 m stylem klasycznym
71. 28 czerwca pływanie MEJ złoty Karol Ostrowski, Bartosz Piszczorowicz, Kacper Stokowski, Jakub Kraska 4×100 stylem dowolnym
72. 29 czerwca pływanie MEJ złoty Kacper Stokowski 100 m stylem grzbietowym
73. 29 czerwca pływanie MEJ brązowy Karol Ostrowski, Jakub Kraska, Kornelia Fiedkiewicz, Aleksandra Polańska i Bartosz Piszczorowicz sztafeta mieszana 4×100 dowolnym
74. 29 czerwca zapasy MEJ brązowy Beata Kośla 44 kg
75. 29 czerwca zapasy MEJ brązowy Jakub Brylewski 120 kg
76. 30 czerwca pływanie MEJ brązowy Jakub Kraska 100 m stylem dowolnym
77. 30 czerwca pływanie MEJ brązowy Julia Kołuch, Weronika Hallmann, Katarzyna Kołodziej i Aleksandra Polańska 4×100 m stylem zmiennym
78. 30 czerwca zapasy MEJ brązowy Agata Walerzak 48 kg
79. 30 czerwca zapasy MEJ srebrny Aleksandra Wólczyńska 63 kg
80. 30 czerwca wspinaczka sportowa ME złoto Marcin Dzieński wspinaczka na czas
81. 1 lipca pływanie MEJ brązowy Kamil Kaźmierczak 50 m grzbietowym
82. 2 lpica pływanie MEJ brązowy Marcel Wągrowski 400 m zmiennym
83. 2 lipca pływanie MEJ brązowy Kamil Kaźmierczak, Rafał Kusto, Jakub Kraska, Bartosz Piszczorowicz 4×100 zmiennym
84. 2 lipca siatkówka MŚ U21 złoty drużyna chłopców
85. 8 lipca boks MEJ brązowy Daria Parada 80 kg
86. 8 lipca boks MME złoty Daria Puszka 64 kg
87. 8 lipca boks MME srebrny Natalia Barbusińska 69 kg
88. 8 lipca boks MME srebrny Ewelina Mańka 80 kg
89. 8 lipca boks MME brązowy Patrycja Borys 60 kg
90. 8 lipca boks MME brązowy Natalia Marczykowska 75 kg
91. 13 lipca lekkoatletyk MŚJ srebrny Magdalena Stefanowicz 100 m
92. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Ewa Swoboda 100 m
93. 14 lipca lekkoatletyka MŚJ srebrny Martyna Lewandowska skok wzwyż
94. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Konrad Bukowiecki pchnięcie kulą
95. 14 lipca lekkoatletyka ME U23 srebrny Daria Zabawska rzut dyskiem
96. 15 lipca żeglarstwo złoty Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczyńska 470
97. 15 lipca kajakarstwo ME srebrny Beata Mikołajczyk K1 1000
98. 15 lipca kajakarstwo ME srebrny Karolina Markiewicz i Julia Lis K2 1000
99. 15 lipca kajakarstwo ME srebrny Dominika Włodarczyk, Beata Mikołajczyk, Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk K4 500
100. 15 lipca kajakarstwo ME złoty Wiktor Głazunow, Piotr Kuleta, Tomasz Barniak i Marcin Grzybowski C4 1000
101. 15 lipca lekkoatletyka ME U23 brązowy Michał Rozmys 1500 m
102. 15 lipca lekkoatletyka ME U23 srebrny Klaudia Kardasz pchnięcie kulą
103. 16 lipca lekkoatletyka ME U23 złoty Dominika Muraszewska, Adrianna Janowicz, Mariola Karaś, Aleksandra Gaworska 4×400 m
104. 16 lipca lekkoatletyka ME U23 srebrny Sofia Ennaoui 1500 m
105. 16 lipca lekkoatletyka ME U23 brązowy Martyna Galant 1500 m
106. 16 lipca lekkoatletyka ME U23 brązowy Marcelina Witek rzut oszczepem
107. 16 lipca lekkoatletyka ME U23 srebrny Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński 4×400 m
108. 16 lipca kajakarstwo ME brązowy Tomasz Kaczor C1 500
109. 16 lipca kajakarstwo ME srebrny Martin Brzeziński, Rafał Rosolski, Bartosz Stabno i Norbert Kuczyński K4 1000
110. 16 lipca kajakarstwo ME brązowy Beata Mikołajczak i Anna Puławska K2 500
111. 16 lipca kajakarstwo ME brązowy Dominika Włodarczyk, Katarzyna Kołodziejczyk K2 200
112. 18 lipca kolarstwo torowe MME złoty Justyna Kaczkowska indywidualnie na dochodzenie
113. 18 lipca kolarstwo torowe MME brązowy Daniel Staniszewski indywidualnie na dochodzenie
114. 18 lipca kolarstwo torowe MME srebrny Łukasz Kowal, Cezary Łączkowski i Daniel Rochna sprint drużynowy
115. 18 lipca kolarstwo torowe MME srebrny Filip Prokopyszyn sratch
116. 18 lipca kolarstwo torowe MME srebrny Damian Sławek wyścig eliminacyjny
117 19 lipca kolarstwo torowe MME brązowy Mateusz Miłek, Patryk Rajkowski i Michał Lewandowski sprint drużynowy
118. 20 lipca kolarstwo torowe MME srebrny Justyna Kaczkowska, Weronika Humelt, Nikol Płosaj i Wiktoria Pikulik drużynowo na dochodzenie
119. 20 lipca kolarstwo torowe MME brązowy Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk i Daniel Staniszewski drużynowo na dochodzenie
120. 21 lipca lekkoatletyka ME U20 srebrny Szymon Mazur pchnięcie kulą
121. 21 lipca lekkoatletyka ME U20 srebrny Jakub Andrzejczak skok w dal
122. 21 lipca lekkoatletyka ME U20 srebrny Karolina Urban rzut dyskiem
123. 22 lipca lekkoatletyka ME U20 srebrny Tymoteusz Zimny 400 m
124. 22 lipca lekkoatletyka ME U20 złoty Cyprian Mrzygłód rzut oszczepem
125. 22 lipca kajakarstwo górskie MŚJ złoty Kacper Sztuba C1
126. 22 lipca kajakarstwo górskie MŚJ srebrny Klaudia Zwolińska K1
127. 22 lipca lekkoatletyka ME U20  brązowy Anna Niedbała pchnięcie kulą
128. 22 lipca kolarstwo torowe MEJ srebrny Daniel Rochna keirin
129. 22 lipca kolarstwo torowe MEJ brązowy Cezary Łączkowski keirin
130. 22 lipca lekkoatletyka ME U20 brązowy Klaudia Siciarz 100 m ppl

 

Brak komentarzy.