Porażka Kubota w drugiej rundzie

Łukasz Kubot odpadł w drugiej rundzie tenisowego turnieju ATP w Indian Wells.

Polski tenisista przegrał z doświadczonym Amerykaninem Andym Roddickiem w trzech setach. Roddick jest 31. w rankingu ATP.

Pierwszy set był bardzo zacięty, zawodnicy wygrywali swe podania do stanu 3:3, kiedy to błędy Amerykanina wykorzystał Polak i przełamał rywala. Po chwili wykorzystał szansę serwując na set i wygrywając 6:4.

Podobny przebieg miała druga partia. Do stanu 4:4 zawodnicy wygrywali swoje serwisy i to znowu Polak przełamał Roddicka (5:4) i miał okazję serwowania na mecz. Niestety sztuka ta tym razem się nie udała i Polak przegrał „swojego” gema do zera. Do końca seta podania wygrywali podający i o końcowym wyniku partii zadecydował tie-break, w którym lepszy okazał się Roddick wygrywając 7:5.

W ostatnim secie Kubot opadł nieco z sił, wykorzystał nawet przerwę medyczną spowodowaną bólem mięśni brzucha. Doświadczony Amerykanin szybko to wykorzystał i wygrał pewnie tego seta 6:3.

Łukasz Kubot miał w tym meczu ogromną szansę na awans do trzeciej rundy, niestety w kluczowym momencie nie wytrzymał presji i ostatecznie przegrał 6:4, 6:7, 3:6.