Porażka Uli Radwańskiej

Po niezwykle emocjonującym i bardzo zaciętym boju w I rundzie prestiżowego turnieju w Miami nasza reprezentantka musiała się niestety  pożegnać z dalszą rywalizacją w singlu. Jej pogromczynią została Ukrainka Katerina Bondarenko (nr 75 w rankingu WTA).

Znajdująca się 23 miejsca niżej krakowianka miała sporą szansę na awans, jednak jej nie wykorzystała. Po trwającym dwie godziny i 45 minut meczu musiała ulec przeciwniczce wynikiem 6:3, 6:7 (5-7), 4:6. Co ciekawe – obydwie zawodniczki bardzo często się przełamywały. Dziesięciokrotnie ta sztuka udała się Uli, a Katerinie osiem. Mimo wszystko można być umiarkowanie zadowolonym z jej występu – przebrnęła trudne kwalifikacje, lecz jeśli myśli o wyższej pozycji w rankingu musi radzić sobie z takimi przeciwniczkami.

W żeńskim singlu wystąpi jeszcze starsza ze sióstr Radwańskich – Agnieszka, która w pierwszej rundzie ma wolny los, natomiast w kolejnej zmierzy się z kwalifikantką, pochodzącą z USA, Madison Keys. Ten pojedynek jutro o godz.16.00.

Natomiast dzisiaj czekają nas jeszcze trzy pojedynki deblowe z udziałem Polek, na kort wyjdzie również Łukasz Kubot by stoczyć walkę w pierwszej rundzie singla mężczyzn z Ivo Karloviciem.

 

ATP Miami – I runda singla

16:00- Kubot – Karlovic

 

WTA Miami – I runda debla

16:00 – Hantuchowa/A.Radwańska – Begu/Bratczikowa

Około 18:00 – Birnerova / Jans-Ignacik – Hlavackova/Hradecka

Około 23:30 – Kudriawcewa/Panowa – Klepac/Rosolska

 

Marcin Boryło

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password