Prommeger bliżej Kryształowej Kuli

Austriacy – Patrizia Kummer i Andreas Prommegger zwyciężyli w zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym, rozgrywanym w hiszpańskiej La Molinie. Oboje znajdują się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej przed ostatnimi zawodami we włoskiej miejscowości Valmalenco.

Wśród pań triumfowała, po raz piąty w tym sezonie, Szwajcarka Patrizia Kummer. Pokonała w finale swoją rywalkę w walce o Kryształową Kulę – Niemkę Amelie Kober. Trzecie miejsce przypadło Szwajcarce Julie Zogg. W rywalizacji o Puchar Świata Kummer ma 860 punktów przewagi nad Kober. Aby coś się jeszcze zmieniło, Niemka musiałaby wygrać zawody w Valmalenco, a Austriaczka zająć w najlepszym przypadku 18. miejsce – a więc odpaść w kwalifikacjach. Scenariusz ten jest mało prawdopodobny.

W Hiszpanii wystartowały dwie Polki. Na 23. miejscu rywalizację w kwalifikacjach ukończyła Aleksandra Król, natomiast Weronika Biela nie ukończyła swojego pierwszego przejazdu i nie została sklasyfikowana. Nie obyło się bez niespodzianek. Zdyskfalifikowana została Alena Zavarzina, a już w 1/8 finału odpadła najlepsza w kwalifikacjach Holenderka Nicolien Sauerbreij.

W rywalizacji mężczyzn Andreas Prommegger nie dał szans Simonowi Schochowi. Szwajcar po raz drugi z rzędu przegrał dopiero w finale zawodów. Pechowo swój występ w Hiszpanii zakończył zwycięzca poprzednich zawodów – Włoch Roland Fischnaller. Odpadając w 1/8 finału znacznie utrudnił sobie drogę do triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przed ostatnimi zawodami Prommegger ma 620 punktów przewagi nad Fischnallerem. Aby wyprzedzić Austriaka musiałby w Valmalenco zająć conajmniej drugie miejsce i liczyć na jego bardzo słaby występ. Trzeci w klasyfikacji Benjamin Karl nie ma już szans na wyprzedzenie Prommeggera.