Przegrane eliminacje

Wszystkie polskie pary występujące w eliminacjach do turnieju głównego FIVB World Tour w siatkówce plażowej odpadły z rywalizacji.

W środę na kąpielisku "Słupna" w Mysłowicach zagrały cztery polskie pary.

Do drugiej rundy awansować zdołała tylko jedna – Makowski/Popek. Polacy w pierwszej rundzie pokonali innych biało-czerwonych, Łosiaka/Kantora 2:0. W drugiej rundzie Polacy stoczyli wyrównany bój z Brazylijczykami Evandro/Harley, niestety w tie-breaku lepsi okazali się goście z Ameryki Południowej, rozstawieni w eliminacjach z numerem szóstym.

Para Kmiecik/Bernat w pierwszej rundzie doznała prawdziwej lekcji siatkówki plażowej. Polacy przegrali z Holendrami Stiekema/Varenhorst 0:2 zdobywając w całym zaledwie 16 punktów.

Niezbyt zaciętym meczem był również pojedynek Kujawiaka i Andryszewskiego z Australijczykami Boehm/Kapa. Nasi gracze w niespełna 30 minut pożegnali się z turniejem.

Z powodu słabych eliminacji polskich par, w jutrzejszym turnieju głównym zobaczymy trzy biało-czerwone ekipy: Kosiak/Prudel, Kądzioła/Szałankiewicz, Bryl/Rudol.

Najtrudniejszą przeprawę będą mieli ci ostatni. Para Bryl/Rudol zmierzy się z turniejową "jedynką" – Cunha/Ricardo z Brazylii/

Eliminacyjne wyniki Polaków:

I runda:

Makowski/Popek (POL) – Łosiak/Kantor (POL) 2:0 (21:15, 27:25)

Kujawiak/Andryszewski (POL) – Boehm/Kapa (AUS) 0:2 (12:21, 14:21)

Kmiecik/Bernat (POL) – Stiekema/Varenhorst (NED) 0:2 (9:21, 7:21)

II runda:

Makowski/Popek (POL) – Evandro/Harley (BRA) 1:2 (21:18, 19:21. 9:15)

Turniej główny, I runda:

Kądzioła/Szałankiewicz (POL) – Brinkborg/Gunnarsson (SWE)

Kosiak/Prudel (POL) – Cès A./Cès K. (FRA)

Bryl/Rudol (POL) – Cunha/Ricardo (BRA)

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password