PŚ w kajakarstwie górskim: Grzegorz Polaczyk na ósmej pozycji w Bratysławie

Od piątku w Bratysławie rozgrywane są ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kajakarstwie górskim. W sobotę rozegrane zostały półfinały i finały w konkurencji K1 mężczyzn, C1 mężczyzn oraz C1 kobiet. W nich mieliśmy wczoraj dwóch Polaków. Grzegorza Polaczyk w konkurencji K1 awansował do finału, w którym ukończył rywalizację na ósmym miejscu. Grzegorz Hedwig niestety nie awansował do finału w konkurencji C1, zajmując ostatecznie 11. pozycję.

kajakarstwo gorskieW finale konkurencji K1 mężczyzn, najlepszy okazał się Słoweniec Jure Meglic , uzyskując wynik 103.82 z dwoma punktami karnymi za błąd przy pokonywaniu bramek. Drugą pozycję zajął Francuz Boris Neveu ze stratą +0.21 setnych. Na najniższym stopniu podium uplasował się, dotychczasowy lider oraz zwycięzca tegorocznego cyklu Pucharu Świata, Francuz Etienne Daille. Zawodnik z kraju nad Sekwaną, był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem sezonu. Wygrał trzy z pięciu rozgrywanych w tym roku zawodów we francuskim Pau, hiszpańskim La Seu d’Urgell oraz w czeskiej Pradze. Najwyżej z Polaków zmagania w tegorocznym PŚ zakończył Mateusz Polaczyk, plasując się w klasyfikacji generalnej na 13. pozycji. Warto dodać, że nasz reprezentant nie startował w dwóch zawodach rozgrywanych w Cardiff oraz w sobotnich zawodach w Bratysławie.

W konkurencji C1 mężczyzn, finałowe zmagania wygrał Słowak Aleksander Slafkovsky uzyskując czas 111,88, bez punktów karnych. Słowak przypieczętował tym samym swoje zwycięstwo w całym tegorocznym cyklu Pucharu Świata, pokazując najbardziej równą formę w całym roku. Drugi w sobotniej rywalizacji był Słoweniec Anze Bercic tracąc +0.84 setnych, a na trzecim miejscu zmagania ukończył Czech Vitezslav Gebas ze stratą +0.93. Na szóstej pozycji swój finałowy przejazd zakończył drugi w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata, Hiszpan Ander Elosegi. Nieobecnego w Bratysławie, naszego olimpijczyka z Londynu Grzegorza Kiljanka zastępował Grzegorz Hedwig, który zakończył swój udział na półfinale, ostatecznie zajmując 11. miejsce w stawce.

W jedynym sobotnim finale kobiecym w konkurencji C1, rywalizację wygrała Słowaczka Katarina Macova osiągając czas przejazdu 144,06. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Australii – Rosalyn Lawrence, tracąc do zwyciężczyni +3.17 sekund. Trzecia była Francuzka Oriane Rebours ze stratą +3.57 sekund. Zwyciężczynią Pucharu Świata w tej konkurencji została Australijka Rosalyn Lawrence.