PŚ w łucznictwie w Szanghaju zakończony

Zakończyła się rozgrywana w Szanghaju, pierwsza runda zawodów Pucharu Świata w łucznictwie. Najlepiej z Polaków wypadł Piotr Nowak, który został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Piąte miejsce zajęła żeńska drużyna biało-czerwonych.

lucznictwoW turnieju indywidualnym mężczyzn wystartowała czwórka Polaków. Najlepiej spisał się Piotr Nowak, który dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ Malezyjczykowi Chu Siang Chengowi 1:7. Słabiej poszło pozostałym naszym reprezentantom. Co prawda Piotr Piątek wygrał dwa mecze i zaszedł do 1/16 finału, ale tam zdecydowanie lepszy od niego okazał się Chińczyk Xing Yu. Jacek Proć wygrał tylko spotkanie w pierwszej rundzie – z Chińczykiem Liu Zhaowu, ale w 1/32 finału musiał uznać wyższość Fina Aki Virtanena. Rafał Dobrowolski przegrał już w pierwszym pojedynku. W całym turnieju triumfował Brady Elisson, który wygrał w finale z Ukraińcem Dmytro Hrachovem.

Wielki pech spotkał naszych zawodników w drużynówce. Piotr Piątek, Piotr Nowak i Rafał Dobrowolski musieli startować na pożyczonym sprzęcie (ich łuki nie dotarły na miejsce) i zajęli w eliminacjach dopiero 19. pozycję, co oznaczało brak awansu do 1/8 finału.

W turnieju kobiet tylko Natalia Leśniak i Anna Szukalska wygrały swoje spotkania 1/48 finału. Później jednak obie musiały uznać wyższość rywalek z Meksyku i Rosji. Wioleta Myszor i Paula Wyczechowska przegrały już w pierwszych swoich pojedynkach. Zawody wygrała Koreanka Ki Bo Bae, która w finale pokonała Chinkę Yuting Fang 6:2.

Lepiej Polki spisały się w turnieju drużynowym. W kwalifikacjach zajęły 10. miejsce, co sprawiło, że w 1/8 finału trafiły na wyżej sklasyfikowane Francuzki. Biało-czerwone w składzie: Natalia Leśniak, Anna Szukalska, Paula Wyczechowska pokonały jednak Trójkolorowe 215:211. W ćwierćfinale musiały jednak uznać wyższość Hindusek, które wygrały 224:216. Zawodniczki z Indii doszły do samego finału, gdzie uległy Koreankom 212:222. Polki skończyły zawody na 5. pozycji.

W rywalizacji drużyn mieszanych, po porażce z Indiami 146:150, nasza para Natalia Leśniak/Piotr Nowak została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Kolejne zawody od pierwszego maja, w tureckiej miejscowości Antalaya.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password