PŚ w pięcioboju nowoczesnym: awans Golisa i Staśkiewicza

 

Szymon Staśkiewicz i Remigiusz Golis awansowali do niedzielnego finału zawodów z cyklu Pucharu Świata rozgrywanych w Rio de Janeiro.

 

Podobnie jak dzień wcześniej w konkurencji pań, tak i panowie podzieleni zostali na trzy grupy kwalifikacyjne. Do grupy A trafili Łukasz Klekot i Bartosz Majewski, a w grupie B znaleźli się Szymon Staśkiewicz i Remigiusz Golis.

Łukasz Klekot wygrał 18 walk na szpady i zajmował 13. miejsce po tej konkurencji. W pływaniu uzyskał całkiem niezły wynik 2:07.88, jednak słabo spisał się w kombinacji i do mety przybiegł na 18. miejscu.

Nieco lepiej spisał się Bartosz Majewski – wygrał wprawdzie jeden pojedynek szermierczy mniej, a 200m stylem dowolnym przepłynął w znacznie wolniejszym czasie 2:13.70, jednak nadrobił to dobrym występem w kombinacji. 10:27.30 nie wystarczył jednak na awans do premiowanej awansem do konkursu głównego dwunastki i ostatecznie nasz reprezentant zajął 14. miejsce w swojej grupie.

Lepiej spisali się nasi zawodnicy startujący w grupie B. Szymon Staśkiewicz rozpoczął zmagania w kwalifikacjach od zajęcia 2. miejsca w szermierce z wynikiem 23 wygranych pojedynków. W pływaniu uzyskał wprawdzie dopiero 27. czas w grupie, ale na metę kombinacji przybiegł na dziewiątej pozycji. Słabszy początek (19. miejsce w szermierce – 17 zwycięstw) Remigiusz Golis nadrobił świetnym wynikiem w pływaniu (1:57.15). W kombinacji uzyskał 17. czas w grupie (równe 11 minut) co dało mu ostatecznie 7. pozycję i awans do niedzielnego konkursu.

Swoje grupy kwalifikacyjne wygrali Jean Maxence Berrou, Andrei Moiseev oraz Omar El Geziry. Do finału nie awansował natomiast rekordzista świata w pływaniu wśród pięcioboistów, James Cooke, który przeżywa wyraźny kryzys formy – w ubiegłym tygodniu zajął ostatnie miejsce w finale.

Jutro odbędzie się konkurs pań, w którym zobaczymy dwie Polki – Sylwię Gawlikowską i Aleksandrę Skarżyńską.

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password