PŚ w pięcioboju nowoczesnym: Polki w drugiej dziesiątce

Zwycięstwem Francuzki Elodie Clouvel zakończyły się drugie zawody z cyklu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Sylwia Gawlikowska zajęła 14. miejsce, a Aleksandra Skarżyńska była 18.

Zawody zaczęły się od nieprzyjemnego incydentu – po dziesiątej rundzie pojedynków szermierczych kłucie w nodze poczuła mistrzyni świata Victoria Tereshuk i w efekcie Ukrainka wycofała się z dalszej rywalizacji. Najwięcej zwycięstw w pierwszej konkurencji odniosła nieobecna przed tygodniem w Charlotte Amelie Caze. Sylwia Gawlikowska pokonała 19 rywalek i była 11., a Aleksandra Skarżyńska z jednym zwycięstwem mniej zajmowała 13. miejsce.

W pływaniu bezapelacyjnie najlepsza była Elodie Clouvel, która uzyskała czas 2:07.91 – o blisko cztery sekundy lepiej niż druga dzisiaj w tej konkurencji Leila Gyenesei. Polki nie spisały się w tej konkurencji zbyt dobrze – Sylwia Gawlikowska uzyskała 17. czas (2:19.01), a Aleksandra Skarżyńska miała 30. wynik w tej konkurencji (2:26.54). Po dwóch konkurencjach Gawlikowska była 12., a Skarżyńska 23. Na prowadzeniu wciąż była Caze, zaraz za nią plasowała się Clouvel, a trzecie miejsce okupowały dwie najlepsze zawodniczki Mistrzostw Europy – Lena Schoeneborn i Adrienn Toth.

W jeździe konnej tylko trzem zawodniczkom udało się przejchać trasę bez zrzutki. Były to Annika Schleu, Eva Trautmann oraz Elodie Clouvel. Ta ostatnia awansowała dzięki temu na pierwszą pozycję. Niezły występ zaliczyła także Aleksandra Skarżyńska, która miała tylko jedną zrzutkę i awansowała na 21. lokatę. Słabiej poszło Sylwii Gawlikowskiej, która zdobyła 1144pkt. za tę konkurencję i spadła na 13. miejsce.

Kombinacja przebiegała zdecydowanie po myśli Clouvel, która przybiegła do mety pierwsza, jednak w niespecjalnie oszałamiającym czasie – 12:01.50. Za nią do mety dobiegły Rosjanka Ekaterina Khuraskina, która awansowała z 17. miejsca, oraz Australijka Chloe Esposito, 7. po trzech konkurencjach. Sylwia Gawlikowska spadła o kolejną pozycję i zakończyła zawody na 14. miejscu, natomiast Aleksandra Skarżyńska awansowała o trzy lokaty na 18. pozycję.

W niedzielę w Rio de Janeiro zaprezentują się panowie, a wśród nich Szymon Staśkiewicz i Remigiusz Golis.

 

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password