Puchar Świata w Ishigaki

W Ishigaki odbył się dzisiaj Puchar Świata w triathlonie. W wyścigu Elity Kobiet zwyciężyła Kanadyjka Kathy Tremblay, natomiast w Elicie Mężczyzn – Francuz David Hauss. W zawodach nie można było zobaczyć żadnej Polki, ale za to Marek Jaskółka zanotował dobry, piętnasty czas.

Celem wszystkich uczestników zawodów było pokonanie dystansu 51,5 km. Na trasę składało się przepłynięcie 1,5 km, przejechanie 40 km rowerem oraz przebiegnięcie 10 km.

W rywalizacji kobiet Tremblay zajęła 1. miejsce, uzyskując czas 02:05:38. Na 2. pozycji uplasowała się reprezentantka Irlandii, Alleen Morrison – tracąc 20 sekund do Kanadyjki. Tuż za nią była Sarah-Anne Brault będąc na mecie 25 sekund po triumfatorce.

David Hauss pokonał wszystkich swoich konkurentów i ukończył rywalizację w ciągu 01:50:06. Tuż za nim był Włoch, Davide Ucceralli, zajmując 2. lokatę. Argentyńczyk, Gonzalo Raul Tellechea został sklasyfikowany na 3. miejscu, tracąc 13 sekund do Francuza.

Jedyny reprezentant biało-czerwonych, Marek Jaskółka pokonał trasę w ciągu 01:51:25 i tym samym został sklasyfikowany na 15. pozycji.

Rywalizacji mężczyzn nie ukończyło aż 19 zawodników.