Puchar Świata w pięcioboju nowoczesnym na start

W tym tygodniu rozpoczyna się cykl Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. W Charlotte w stanie Północna Karolina walczyć będzie ośmioro Polaków.

Puchar Świata składa się z czterech turniejów poprzedzających zawody finałowe. Do finału zawodnicy i zawodniczki kwalifikują się na podstawie klasyfikacji Pucharu Świata, na który składają się najlepsze trzy rezultaty uzyskane w turniejach kwalifikacyjnych. W tegorocznej edycji Puchar Świata odwiedzi Charlotte (USA), Rio de Janeiro (Brazylia), Szazhalombata (Węgry), Rostov (Rosja) oraz Chengdu (Chiny). W przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji, w której triumfowali Lena Schoeneborn i Robert Kasza, zawodnicy nie będą w tym roku walczyć podczas Pucharu Świata o bezpośrednią kwalifikację olimpijską, natomiast zdobywać będą punkty do rankingu, na podstawie którego przydzielone zostaną miejsca na Igrzyska w Londynie.
Zawody w Charlotte rozpoczną się w czwartek, kiedy to panie powalczą w półfinałach o prawo udziału w sobotę. Dzień później do walki przystąpią mężczyźni. W Północnej Karolinie wystartuje ośmioro Polaków: Sylwia Gawlikowska, Katarzyna Wójcik, Aleksandra Skarżyńska, Joanna Gomolińska, Remigiusz Golis, Tomasz Chmielewski, Bartosz Majewski i Szymon Staśkiewicz.
Plan zawodów w Charlotte:
8 marca – półfinały kobiet
9 marca – półfinały mężczyzn
10 marca – finał kobiet
11 marca – finał mężczyzn

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password