Pyeongchang 2018: Alpejskie testy zgodnie z planem

Międzynarodowa Federacja Narciarska potwierdziła, że pierwsza z imprez testowych przed najbliższymi zimowymi igrzyskami w Pyeongchang odbędzie się zgodnie z planem. 6 i 7 lutego w Korei wystartują alpejczycy.

Jest to informacja o tyle istotna, że istniało poważne zagrożenie, że zawody testowe zostaną w tym sezonie odwołane w związku ze znacznymi opóźnieniami w budowie wyciągu gondolowego wzdłuż alpejskiej trasy. 15 listopada FIS ustalił jako termin, w którym zaawansowanie przygotowania trasy i wyciągu zostanie ponownie oceniona i wtedy zapadnie decyzja o rozegraniu zawodów.

Ocena ekspertów FIS wypadła pozytywnie i na dziś 6 i 7 lutego w Pyeongchang odbędą się zjazd i supergigant mężczyzn. Będzie to pierwsza z 28 zaplanowanych na najbliższe dwa lata imprez testowych. Niedawno również Komisja Koordynacyjnam MKOl, nadozrująca przygotowania do igrzysk olimpijskich w 2018 roku pozytywnie oceniła postępy prac, choć przez wiele miesięcy byłą w stosunku do koreańskich organizatorów bardzo krytyczna.

Bartosz Szafran4869 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password