Pyeongchang 2018: Problemy z zakwaterowaniem

Nie ma planów budowy kolejnych miejsc zakwaterowania w okolicach Pyeongchang, gdzie w 2018 roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Może to być problemem dla niektórych gości, którzy będą musieli się zatrzymywać w Seulu i każdego dnia pokonywać 126 kilometrów do miasta, w którym rozgrywana będzie największa impreza czterolecia. 

Obawy z tym związane były analizowane podczas 45. Zgromadzenia Ogólnego Europejskiego Komietetu Olimpijskiego. Debatowano o braku odpowiednich miejsc pobytu dla urzędników, sportowców i kibiców. MKOl jest świadomy problemu, ale Koreańczycy nie chcą budować większej liczby obiektów.

Problemem jest jednak to, że w projekcie przedstawionym przez Pyeongchang w 2011 roku plany zakwaterowania osób zaangażowanych przy Igrzyskach Olimpijskich były bardzo chwalone przez Komisję oceniającą poszczególne projekty, co może świadczyć o tym, że gospodarze nie wywiązali się z pewnych zobowiązań. Plany zakładały 76 000 pokoi w obiektach zgromadzonych najwyżej 50 kilometrów od miasta gospodarza, na czele z centralnym punktem dla olimpijskiej rodziny – Hotelem InterContinental.

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password