Pyeongchang 2018: Virtue i Moir wracają po drugie złoto!

Ta wiadomość zelektryzowała wszystkich fanów łyżwiarstwa figurowego. Para taneczna Tessa Virtue i Scott Moir po dwuletniej przerwie postanowiła wrócić do rywalizacji na tafli. Celem kanadyjskiego duetu jest złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang.

O zakończeniu sportowej kariery, Tessa Virtue i Scott Moir postanowili zaraz po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, podczas których zdobyli srebrny medal przegrywając z Meryl Davis i Charlie Whitem. To właśnie Amerykanie przez całą karierę toczyli pasjonujące batalie o medale najważniejszych imprez z Tessą i Scottem.

Wczoraj 26-letnia Virtue i jej dwa lata starszy partner ogłosili swój powrót do sportowej rywalizacji. Kanadyjczyków na tafli zobaczymy jednak dopiero od sezonu 2016/2017, a głównym celem duetu, będzie drugi w karierze złoty medal igrzysk olimpijskich. Pierwszy zdobyli podczas zmagań w Vancouver w 2010 roku. Łyżwiarze z kraju „Klonowego Liścia” na swoim koncie mają także m.in. dwa miejsca na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw świata (2010, 2012).

Co ciekawe, Tessa Virtue i Scott Moir nie wracają do ośrodka szkoleniowego w Michigan i trenerki Marii Zuevej. Od teraz szkolić się będą w Montrealu pod okiem Marie-France Dubreuil i Patrice Lauzona, czyli… szkoleniowców aktualnych mistrzów świata i Europy, Francuzów Natalie Pechalat i Fabien Bourzata.

Mateusz Górecki1998 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password