Radosław Zawrotniak w Londynie!

Radosław Zawrotniak uzupełnił polską kadrę olimpijską w szermierce. W rozgrywanym w Bratysławie Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich walczył dziś doskonale – przegrał tylko jedną walkę w rundzie grupowej. W 1/8 finału i ćwierćfinale wygrał odpowiednio z Carlem Frisselem ze Szwecji i Niku Vuorinenem z Finlandii. Dało mu to awans do najlepszej czwórki turnieju i pewność startu w turnieju indywidualnym Igrzysk Olimpijskich w Londynie! To była ostatnia możliwa do zdobycia dla Polski kwalifikacja olimpijska. Do Londynu polecą zatem: Magdalena Piekarska (szpada), Aleksandra Socha (szabla), 4 florecistki (3 wystartują indywidualnie, 3 drużynowo – o składzie zadecyduje PZSzerm i PKOL), Adam Skrodzki i Radosław Zawrotniak.

Do wczorajszego podsumowania walk w Bratysławie wkradł się jeden istotny, bardzo istotny błąd. Węgierka Emese Szasz oraz Francuzka Laura Flessel – Colovic zdobyły olimpijskie kwalifikacje w szpadzie a nie w szabli. Turniej w szabli odbył się dziś i, podobnie jak w szpadzie mężczyzn, do zdobycia były 4 kwalifikacje. Wywalczyły je Niemka Aleksandra Bujdoso, Rumunka Bianca Alexandra Pascu, Bułgarka Mararita Czomakowa i Sabina Mikina z Azerbejdżanu. Niespodzianką było odpadnięcie Węgierki Reki Benko.

Stawkę florecistek, które wystartują w Londynie uzupełniły dziś Natalia Sheppard z Wielkiej Brytanii i Olga Leleyko z Ukrainy.

W szpadzie mężczyzn prócz Zawrotniaka kwalifikację wywalczył Bartosz Piasecki (Norweg, choć wszystko wskazywaloby że Polak), Dimtrij Karuczenko z Ukrainy i Pavel Sukhov z Rosji – wszyscy oni byli w gronie faworytów turnieju.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password