Radwańska dalej wygrywa w Taszkiencie!

Urszula Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA Tour w Taszkiencie. Polka po trudnym spotkaniu pokonała Rosjankę Alexandrę Panovą z Rosji w trzech setach. Pojedynek trwał trzy godziny i sześć minut!

Pierwszy set nie ułożył się po myśli naszej zawodniczki. Zajmująca obecnie 40. miejsce w rankingu WTA Polka przegrała go 5:7. Była to pierwsza partia stracona przez Radwańską w turnieju. Z czasem nasza reprezentantka doszła jednak do głosu, znacznie poprawiła pierwszy serwis i wygrała drugą odsłonę 6:2. Jeżeli ktoś pomyślał, że teraz będzie już z górki – był w błędzie. Radwańska po raz kolejny miała problemy z wygrywaniem swojego podania, na szczęście dokładnie ten sam kłopot przytrafiał się co chwila Rosjance. Obie w decydującym secie przełamywały się aż sześciokrotnie, a nasza zawodniczka dwukrotnie (przy stanie 5:4 i 6:5) serwowała, aby wygrać mecz. Rosjanka jednak potrafiła wtedy skutecznie odrabiać straty, co ostatecznie doprowadziło do tie-breakowej rozgrywki. W niej swoją wyższość udowodniła Polka, wygrywając dodatkowego gema 7:3.

Urszula Radwańska – Alexandra Panova (Rosja) 2:1 (5:7, 6:2, 7:6)

W kolejnym spotkaniu Radwańska spotka się z Rumunką Begu, która pokonała dziś Galinę Voskoboevą 2:1 (3:6, 7:6, 7:5). Obecnie zajmuje ona 87. miejsce w rankingu WTA. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy obiema zawodniczkami.