Radwańska już w ćwierćfinale!

Agnieszka Radwańska po raz kolejny bez straty seta wygrała swój mecz, tym razem w IV rundzie turnieju WTA w Miami. Jej przeciwniczka – Hiszpanka Garbine Muguruza Blanco, która do tej pory była uważana za objawienie turnieju, nie stawiła trudnych warunków krakowiance. Po nieco ponad godzinnym meczy Polka uporała się ze sklasyfikowaną na 208. miejscu w rankingu WTA Muguruzą 2-0 (6:3, 6:2)

Tradycyjnie świetnie zaczęła, wygrywając cztery gemy pod rząd. Przy prowadzeniu 4:0 jednak pojawiło się rozkojarzenie, co pozwoliło Hiszpance na dojście do wyniku 4:3. Jednak nasza reprezentantka opanowała nerwy i chociaż często psuła swoje pierwsze serwisy szybko doprowadziła do końca seta, wygrywając ostatecznie 6:3.

Drugi set znów rozpoczął się od dominacji Agi, która prowadziła już 2:0 po czym dała się przełamać przeciwniczce, a w kolejnym bardzo długim gemie to Polka miała cztery szanse na przełamanie ale ich nie wykorzystała. Remis 2:2 najwyraźniej rozwścieczył Radwańską, która szybko wygrała cztery kolejne gemy kończąc tym samym mecz wynikiem 2 do 0 w setach.

Przeciwniczką Agnieszki w ćwierćfinale będzie jedna zawodniczka z pary V.Williams/A.Ivanović. Rok temu Isia zatrzymała się na tym szczeblu, przegrywając z Rosjanką Vierą Zwonarievą. Miejmy nadzieję że w tym roku jej wynik będzie lepszy.

Miło zaskoczył nas debel Kubot/Tipsarević który szybko uporał się z parą Gonzalez/Lipsky 2-0 (6:3, 6:0). Dzięki tej wygranej Kubot i Serb są już w ćwierćfinale, gdzie zmierza się z drugą parą rankingu ATP Doubles M.Mirnyi/D.Nestor.