Radwańska w finale

Agnieszka Radwańska pokonała Marion Bartoli 6:4 i 6:2 w półfinale turnieju WTA w Miami i awansowała do finału, w którym zmierzy się z Marią Sharapovą, która w półfinale pokonała Caroline Wozniacki.

Polka – 4. w rankingu WTA pokonala Francuzkę po raz siódmy w karierze. Bartoli zajmuje 7. miejsce w rankingu WTA.

Pierwszy set obifitował w ogromną liczbę przełamań. Przez pewnie okres oglądaliśmy ich aż sześć pod rząd. Agnieszka wygrała swoje podanie na 5:4 i wywalczyła breaka wygrywając seta (6:4).

W drugiej partii na korcie dało się zauważyć problemy zdrowotne Marion. Francuzka zdecydowanie mniej biegała i słabiej serwowała. Sytuację tę pewnie wykorzystywała Radwańska, która prowadziła już 4:2. W tym momencie na korcie w Miami zgasło światło. 20-minutowa przerwa nie wpłynęła jednak na końcowy wynik meczu. Tuż po wznowieniu Isia wywalczyła dwa gemy i wygrała seta 6:2, wygrywając całe spotkanie 2:0 (6:4, 6:2).

W sobotnim finale Radwańska zagra ze światową „dwójką” Marią Sharapovą.