Raport z Baku – 13.06

W sobotę w stolicy Azerbejdżanu rywalizowano również w konkurencjach bez udziału Polaków. O tym w naszym codziennym raporcie z Igrzysk Europejskich Baku 2015.

Karate

Dziś w karate rozdano aż sześć kompletów medali, ale na najwyższym stopniu podium stawali reprezentanci zaledwie trzech krajów. Po dwa złote krążki wywalczyli Francuzi, Turcy i gospodarze. Wśród kobiet w kumite (walka) rządziły głównie zawodniczki Trójkolorowych. W kategorii do 55 kg zwyciężyła, po emocjonującym pojedynku z Jeleną Kovacevic, Emily Thoy, natomiast wśród zawodniczek ważących do 61 kg na najwyższym stopniu podium stanęła Lucie Ignace. Obie w marcu w Stambule wywalczyły tytuły mistrzyń Europy, o niespodziance w tym wypadku nie może być zatem mowy.

W najlżejszej kategorii wśród pań triumfowała Serap Ozcelik, która w walce finałowej wygrała jednym trafieniem ze złotą medalistką czempionatu Starego Kontynentu, Bettiną Plank z Austrii. Drugie złoto dla Turcji wywalczył Burak Uygur, który po remisie w starciu ze Stevenem da Costą z Francji został uznany jego zwycięzcą i zapewnił sobie triumf w kategorii do 67 kg.

Wyjątkowy moment gospodarze przeżyli dzięki Firdovsiemu Farzaliyevowi, który zdobył pierwsze złoto dla Azerbejdżanu na Igrzyskach Europejskich. Drugi krążek z najcenniejszego kruszcu zapewnił Azerom Rafael Aghayev. Jutro czekają nas emocje związane z występami naszego jedynego reprezentanta w tej dyscyplinie w Baku, Kamila Wardy.

Wyniki pojedynków finałowych:
Kobiety:
-50 kg: Serap Ozcelik (Turcja) – Bettina Plank (Austria)   1:0
-55 kg: Emily Thoy (Francja) – Jelena Kovacevic (Chorwacja)   2:1
-61 kg: Lucie Ignace (Francja) – Merve Coban (Turcja)   1:1

Mężczyźni:
-60 kg: Firdovsi Farzaliyev (Azerbejdżan) – Luca Maresca (Włochy)   4:0
-67 kg: Burak Uygur (Turcja) – Steven da Costa (Francja)   3:3
-75 kg: Luigi Busa (Włochy) – Rafael Aghayev (Azerbejdżan)   0:1

Piłka wodna

W sobotę pierwsze mecze rozegrali waterpoliści. W grupie A zwycięstwa odnieśli Rosjanie (20:7 z Ukraińcami) i Włosi (12:5). W grupie B po zaciętym meczu Węgrzy pokonali 9:8 Niemców, natomiast Rumuni zwyciężyli z Azerami 9:6. W grupie C Chorwaci triumfowali nad Turkami 17:6, a Grecy wygrali z Czarnogórcami 16:12. Wysokie wyniki padły w grupie D, gdzie Hiszpanie pokonali Maltańczyków 22:4, a Serbowie Słowaków 14:5.

W turnieju pań rozegrano drugą kolejkę spotkań. W grupie A drugie zwycięstwa odniosły Węgierki (23:3 z Izraelkami) oraz Greczynki (14:8 z Holenderkami). Smaku zwycięstwa zaznały Niemki, pokonując 10:8 Brytyjki. W grupie B natomiast podobnie jak wczoraj wygrały Rosjanki (25:3 z Francuzkami) i Hiszpanki (10:8 z Włoszkami), natomiast po zaciętym meczu pierwsze zwycięstwo na turnieju odniosły Słowaczki (9:8 z Serbkami).

Pływanie synchronicze

Poza oglądaną dziś rywalizacją solo, o której pisaliśmy w osobnym artykule (TUTAJ) na pływalni w Baku rywalizowano także w kombinacjach, czyli dwunastoosobowych zespołach. Eliminacje, które w przypadku kombinacji składają sie wyłącznie z układu dowolnego, wygrały znakomite Rosjanki, które uzyskały 89,0000 pkt. i wyprzedziły Hiszpanki (86,9667 pkt.) oraz Ukrainki (86,4667 pkt.). W finale o medale powalczą także Włoszki, Francuzki, Greczynki, Białorusinki, Szwajcarki, Holenderki, Brytyjki, Turczynki i Słowaczki. Odpadły jedynie drużyny Austrii i Węgier. Finał kombinacji zaplanowano na wtorek. 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password