Raport z Baku – 15.06

W poniedziałek w stolicy Azerbejdżanu rywalizowano również w konkurencjach bez udziału Polaków. O tym w naszym codziennym raporcie z Igrzysk Europejskich Baku 2015.

Siatkówka

Dziś rozegrano drugą kolejkę rundy grupowej turnieju kobiet. O meczu Polek piszemy w innym miejscu, tu klika zdań o pozostalych meczach. Generalnie dziś nie było aż tak zaciętych meczów jak dwa dni temu, żaden mecz nie zakończył się tie-breakiem. W naszej grupie pewne wygrane po 3:0 odniosły Turczynki z Włoszkami i Belgijki z Rumunkami. Po dwóch kolejkach tylko te ostatnie nie mają zdobyczy punktowej. W grupie B sytuacja staje się bardziej przejrzysta. Serbia i Holandia dziś wywalczyły drugie komplety punktów i są bardzo bliskie awansu do ćwierćfinałów. Na drugim biegunie, z zerowym dorobkiem punktowym, są Chorwacja i, co stanowi niejakie zaskoczenie, Rosja. 

Grupa A:
Turcja – Włochy 3:0
Rumunia – Belgia 0:3

Tabela grupy A (przed meczem Polska – Azerbejdżan):
1. Turcja 4 pkt
2. Azerbejdżan 3 pkt
3. Belgia 3 pkt
4. Włochy 3 pkt
5. Polska 1 pkt
6. Rumunia 0 pkt

Grupa B:
Bułgaria – Rosja 3:0
Holandia – Chorwacja 3:1
Serbia – Niemcy 3:1

Tabela grupy B:
1. Serbia 6 pkt
2. Holandia 6 pkt
3. Bułgaria 4 pkt
4. Niemcy 2 pkt
5. Rosja 0 pkt
6. Chorwacja 0 pkt

Tenis stołowy

Dziś rozstrzygnęły się kwestie medali w turniejach drużynowych. Walka o poszczególne lokaty była zażarta, wszak na Igrzyskach Europejskich można zdobywać punkty do rankingu olimpijskiego. Wśród kobiet złoto zawisło na szyjach Niemek, które w niebywale zaciętym meczu pokonały pogromczynie naszych pingpongistek, Holenderki. Brązowe medale wywalczyły Czeszki, pokonując dziś Ukrainę. Wśród mężczyzn brązowe medale przypadły w udziale Austriakom, którzy mieli ułatwione zadanie w meczu z Niemcami, osłabionymi nieobecnością mającego kłopoty żołądkowo – jelitowe Timo Bolla. Finał między Francją a Portugalią był widowiskiem godnym finału wielkiem imprezy sportowej, Ostatecznie zwyciężyli ci, którzy pokonali Polaków w ćwierćfinale – Portugalczycy. 

Kobiety:
Finał: Niemcy – Holandia 3:2
O brązowy medal: czechy – Ukraina 3:1

Mężczyźni: 
Finał: Portugalia – Francja 3:1
O brązowy medal: Austria – Niemcy 3:0

Piłka wodna

Zakończyła się faza grupowa turnieju mężczyzn. W grupie A Włosi pokonali Ukraińców 18:6, a Rosjanie Francuzów 14:6. W grupie B Węgrzy rozbili Rumunów 18:3, a Niemcy wygrali z Azerami 17:7. W grupie C Czarnogórcy zwyciężyli 11;6 z Turkami, a Chorwaci triumfowali 13:12 nad Grekami. W grupie D natomiast Serbowie pokonali Maltańczyków 18:3, a Hiszpanie wygrali 14:9 ze Słowakami. Zwycięzcy grup, czyli Włosi, Węgrzy, Chorwaci i Hiszpanie zapewnili sobie bezpośredni awans do ćwierćfinałów, natomiast w barażach zmierzą się drużyny z miejsc drugich i trzecich.

W turnieju pań rozegrano przedostatnią kolejkę. W grupie A Holenderki wygrały z niepokonanymi dotąd Węgierkami 14:9, Brytyjki pokonały 13:9 Izraelki, a Greczynki zwyciężyły 15:4 z Niemkami. W grupie B padł remis w spotkaniu prowadzących w grupie Rosjanek i Włoszek (11:11), natomiast w pozostałych meczach Hiszpanki rozbiły Słowaczki 20:4, a Francuzki wygrały z Serbkami 9:7.

Pływanie synchroniczne

Dziś odbyły się dwa finały w tej widowiskowej dyscyplinie. W duetach złoto zdobyły Rosjanki Daria Kulagina i Valeriya Filenkowa, srebrne medale przypadły w udziale Austriaczkom Annie Marii Alexandri i jej siostrze Eirini Marinie, zaś brązowe Ukrainkom Yanie Nariezhna i Yelyzavecie Yakhno. Rosjanki były także bezkonkurencyjne w finale drużyn, wyprzedzając znacznie Hiszpanki i Ukrainki. 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password