Ratajczyk bez igrzysk, Wojtyra walczy o medal

Rafał Ratajczyk nie wywalczył olimpijskiej kwalifikacji podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym, które odbywają się w Australii. Na welodromie w Melbourne Polak miał utrzymać swą rankingową pozycję dającą awans na igrzyska w kolarskim wieloboju (omnium).

Niestety Polak słabo spisał się w sesji finałowej, zajmując dopiero 16. miejsce w scratchu i 22. w „czasówce”, którą Ratajczyk pojechał bez wiary w sukces.

W klasyfikacji generalnej Polak zajął 12. miejsce i stracił szansę na olimpijski paszport, ktory posiadał tuż przed mistrzostwami.

Bardzo dobrze pojechali wielobój główni rywale Ratajczyka. Duńczyk Lasse Hansen zdobył brązowy medal, a Irlandczyk Martyn Irvine był 7.

Wygrał reprezentant gospodarzy – Glenn O’Shea przed Zachem Bellem z Kanady.

W tej samej konkurencji praktycznie pewna kwalifikacji olimpijskiej Małgorzata Wojtyra wciąż walczy o medal.

Polka po trzech konkurencjach zajmuje dobre 6. miejsce, jednak do trzeciego miejsca traci zaledwie trzy oczka. Wojtyra od 14. miejsca rozpoczęła udział w sprincie. Później był znacznie lepiej. W wyścigu punktowym zajęła 7. miejsce dwukrotnie punktując na sprintach, natomiast niesamowitą waleczność pokazała w ostatniej piątkowej konkurencji – wyścigu eliminacyjnym.

Tuż po starcie Polka zahaczona przez rywalkę upadła. Mocno poobijana jednak szybko się pozbierała i wróciła na tor.

Skutecznie finiszowała przez większą część wyścigu. Odpadła dopiero jako trzecia zawodniczka od końca i zajęła fenomenalne 3. miejsce, przesuwając się w klasyfikacji generalnej na szóstą lokatę.

Jutro Wojtyra powalczy w wyścigu na dochodzenie, scratchu i czasówce. Prowadzi Australijka Anette Endmondson.

Największym sukcesem dzisiejszego dnia jest jednak fenomenalny występ Katarzyny Pawłowskiej i jej złoty medal w scratchu, o którym więcej przeczytasz tutaj.

Zdjęcie ©: Greg Chang/Photosport International