Ratajczyk walczy o przepustkę olimpijską

Rafał Ratajczyk awansował na 11. pozycję w klasyfikacji generalnej kolarskiego wieloboju podczas trwających w Melbourne Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. Polak po trzech konkurencjach wciąż liczy się w walce o igrzyska.

Po słabym początku Rafała (20. miejsce w wyścigu sprinterskim) przyszła 10. lokata w wyścigu punktowym. Polak może żałowac, że dopiero pod koniec wyścigu się uaktywnił i zaczął zdobywać punkty. Walczący bezpośrednio z Polakiem o awans olimpijski – Duńczyk Lasse Hansen był 6. a Irlandczyk Martyn Irvine 8.

Kolejną i zarazem ostatnią konkurencją w czwartek był wyścig eliminacyjny.

Tym razem kapitalnie spisał się Rafał zajmując 3. miejsce. Słabiej spisali się rywale bialo-czerwonego – Duńczyk Hansen był 11. a Irlandczyk Irvine 14.

Dzięki dobremu występowi w wyścigu eliminacyjnym (australisjkim) Polak awansował na 11. pozycję w klasyfikacji generalnej i do Irvinea traci już tylko jedną lokatę. Wciąż sporą przewagę ma Duńczyk Hansen, ponieważ jest 7. z przewagą 9 punktów.

Kolejnymi konkurencjami w następnym dniu będzie wyścig na dochodzenie, scratch i „czasówka”. Kwetia paszportu olimpijskiego jest więc wciąż otwarta.

Akutualnie w klasyfikacji prowadzi Australijczyk Glenn O’Shea z 10 punktami. Drugi jest Kanadyjczyk Zach Bell (16 punktów), a trzeci Brytyjczyk Edward Clancy (18).

Zdjęcie ©: Greg Chang/Photosport International

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password