Rewelacyjny Czerniak!

W Mistrzostwach Hiszpanii w pływaniu, które odbywają się w Maladze i są jednocześnie kwalifikacjami olimpijskimi dla zawodników z kraju wielkich odkrywców, znakomicie spisuje się nasz Wicemistrz Świata z Szanghaju – Konrad Czerniak. Dziś triumfował w kolejnych dwóch konkurencjach. W sumie może się już poszczycić trzema tytułami Mistrza Hiszpanii.

Polak wygrał dziś rywalizację na 100 metrów stylem dowolnym, z czasem 49.70 s. Nasz reprezentant najlepszy był także na nieolimpijskim dystasie 50 metrów stylem motylkowym. Wynik jaki osiągnął w finale – 23.62 sekundy to piąty rezultat na listach światowych w tym sezonie! W obu przypadkach Czerniak był szybszy od Paragwajczyka Bena Hockina. Na 100 metrów kraulem wystartował również Filip Wypych, ale skończył rywalizację dopiero na 26. miejscu (52.32 s).

W tej samej konkurencji, w rywalizacji pań, wystartowała Otylia Jędrzejczak. Podopieczna Bartosza Kizierowskiego zajęła 11. miejsce, z rezultatem 57.45 s. Na 400 metrów stylem zmiennym pań siódma była Katarzyna Żołnowska. Polka w finale uzyskała czas 4:53.54.

Dziś kolejną olimpijską nominację, po znakomitym występie, zdobyła Mireia Belmonte Garcia. Na 400 metrów stylem zmiennym wygrała z olbrzymią przewagą, czasem 4:33.91 bijąc oczywiście rekord kraju. Wygląda na to, że w Londynie może być groźna dla swoich rywalek tak, jak nigdy dotąd na 50-metrowym basenie.

Na zakończenie imprezy – w ostatnim dniu – wystartują obie nasze zawodniczki. Wspólnie na 400 metrów stylem dowolnym, a Jędrzejczak dodatkowo na swoim koronnym dystansie, 200 metrów stylem motylkowym.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password