Rieti: Zwycięstwo Włodarczyk

Anita Włodarczyk zwyciężyła w mityngu we włoskiej miejscowości Rieti. W klasyfikacji końcowej cyklu IAAF Hammer Throw Chalenge Polka uplasowała się na drugim miejscu.

Włodarczyk w swojej najlepszej próbie  w Rieti posłała młot na odległość 74,52m. Na drugim miejscu w dzisiejszym konkursie uplasowała się mistrzyni olimpijska z Londynu – Tatyana Lysenko. Rosjanka w trzeciej serii uzyskała 73,52m. Zawody w Rieti zakończyły Hammer Throw Chalenge. Polka po zsumowaniu trzech najlepszych rzutów w tegorocznej edycji cyklu, została sklasyfikowana na drugim miejscu. Triumfowała Niemka – Betty Heidler.

W konkursie młociarzy najlepszy okazał się Krisztian Pars. Węgier rzutem na odległość  79,22m, zagwarantował sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej cyklu. Drugie miejsce w ogólnym zestawieniu zajął Paweł Fajdek. Polak zawodów w Rieti nie zaliczy jednak do udanych. Młodzieżowy Mistrz Europy z 2011 roku we wczorajszych eliminacjach uplasował się na piątym miejscu i nie awansował do czteroosobowego finału. W kwalifikacjach przepadł również szósty w sobotę – Szymon Ziółkowski.

W biegu na 1500 metrów wystąpił Krzysztof Żebrowski. Polak minął linię mety na siódmym miejscu (czas – 3:40,40). Zwyciężył reprezentant Kenii – Silas Kiplagat (3:31,86).