Rio 2016 – 20 sierpnia
NA ŻYWO

Wczorajszy dzień miał dla nas słodko-gorzki smak. Z jednej strony byliśmy świadkami porażek piłkarzy ręcznych i kajakarzy, ale humory zdecydowanie poprawili nam pięcioboistka Oktawia Nowacka i młociarz Wojciech Nowicki, którzy wywalczyli brązowe medale. Tym samym już tylko jeden krążek dzieli nas od przekroczenia magicznej „dziesiątki”. Już dziś przedostatnia szansa na jego zdobycie. Sięgnąć mogą po niego zapaśnicy, lekkoatleci na czele z Kamilą Lićwinko i Joanną Jóźwik oraz ONA – nasza kolarska królowa, Maja Włoszczowska. Bądźcie z nami!

PROGRAM DNIASERWIS SPOŁECZNOŚCIOWY | STARTY POLAKÓW | ARCHIWUM RELACJI

Na tym kończymy naszą relację z kolejnego dnia igrzysk. Zapraszamy na jutro – na ostatni dzień zmagań w Rio!

03:51 – Lekkoatletyka – Aktualizacja z biegu na 5000 m. Drugi na mecie Amerykanin Paul Chelimo zdyskwalifikowany za wybiegnięcie za tor. Gebrhiwet więc drugi, a trzeci… inny Kenijczyk startujący dla USA, Bernard Lagat.

03:41 – Lekkoatletyka – Czas Polaków to 3:00.50. Też gorszy od wczorajszego.

03:39 – Lekkoatletyka – Męska sztafeta także 7. Najlepsi Amerykanie, przed Jamajczykami i zawodnikami z Bahamów.

03:31 – Lekkoatletyka – Ostatnia konkurencja igrzysk na bieżni. Polacy w składzie takim jak w eliminacjach: Krawczuk, Pietrzak, Krzewina i Omelko.

03:30 – Taekwondo – Azer Radik Isajew 6:2 wygrywa finał kat. +80 kg. Rewelacyjny zawodnik z Nigru – Abdoulrazak Issoufou – kończy ze srebrem.

03:21 – Lekkoatletyka – Złoto dla Amerykanek, drugie Jamajki, trzecie Brytyjki. Czas Polek to 3:27.28, a więc wolniejszy niż wczoraj. Wynik z wczoraj dziś dałby brąz.

03:17 – Lekkoatletyka – Było dobrze na początku, ale ostatecznie Polki kończą finał na 7. miejscu.

03:12 – Taekwondo – Chinka Zheng Shuyin mistrzynią olimpijską w kat. +67 kg. W finale wyraźnie lepsza od liderki rankingu, Meksykanki Espinozy (5:1).

03:10 – Lekkoatletyka – Thomas Rohler mistrzem olimpijskim. To nie jest niespodzianka, gdyż Niemiec przystępował do konkursu jako lider światowych tabel. Drugi Yego, który zaliczył tylko jedną próbę. Trzeci broniący tytułu Trynidadczyk Keshorn Walcott.

03:06 – Lekkoatletyka – Żeńskie sztafety 4×400 m przygotowują się do finału. Polki w takim samym składzie jak w półfinałach, a więc: Hołub, Baumgart, Wyciszkiewicz i Święty.

03:05 – Lekkoatletyka – Julius Yego kontuzjowany. Mistrz świata na pewno nie zdobędzie więc złota, bo w tej chwili jest drugi. Może tylko czekać.

02:59 – Lekkoatletyka – Oszczepnikom została ostatnia kolejka, a na prowadzeniu Thomas Rohler. Niemiec w 5. kolejce uzyskał świetne 90.30. Drugi Yego, trzeci Walcott.

02:58 – Lekkoatletyka – Uzupełnijmy jeszcze podium biegu na 5000 m. Za Farahem finiszował Amerykanin Paul Chelimo (kolejny medal USA na bieżni). Brąz dla Etiopczyka Gebrhiweta.

02:56 – Lekkoatletyka – Chaunte Lowe strąciła i jest bez medalu. Ruth Beitia mistrzynią olimpijską. Srebro dla Bułgarki Demirevej. A z brązem kończy Blanka Vlasić. Gdyby Lićwinko skoczyła 1.97 m w II próbie byłaby ex aequo 3. z Chorwatką.

02:54 – Lekkoatletyka – Demireva i Vlasić też strąciły, ale są na podium. Została tylko Lowe. Ona jako jedyna z nich w tym sezonie skakała 2 m.

02:52 – Lekkoatletyka – Skoczkinie wzwyż zatrzymały się się na 2 m. Beitia już odpadła, ale jest pierwsza i musi czekać na III próby pozostałej trójki.

02:51 – Lekkoatletyka – Nie dał się Mo Farah. Ma swoje czwarte złoto olimpijskie. Powtórzył też wyczyn Lasse Virena, wygrywając 5000 i 10000 m na dwóch igrzyskach z rzędu.

02:44 – Lekkoatletyka – Kamila Lićwinko będzie sklasyfikowana na 9. pozycji.

02:43 – Lekkoatletyka – Tylko 4 zawodniczki zaliczyły 1.97 m. To, w kolejności zajmowanego miejsca: Beitia, Demireva, Vlasić i Lowe.

02:40 – Lekkoatletyka – Nie będzie medalu w skoku wzwyż kobiet. Kamila Lićwinko nie zalicza 1.97 m w żadnej próbie i kończy konkurs.

02:36 – Lekkoatletyka – Kolejny finał na bieżni – 5000 m mężczyzn. Czy Mo Farah da radę zdobyć drugie w Rio złoto? Almaz Ayanie się nie udało.

02:31 – Lekkoatletyka – A jednak nie. Kamila Lićwinko po raz drugi zrzuciła 1.97 m. Jest blisko odpadnięcia z konkursu.

02:27 – Lekkoatletyka – Po dwóch kolejkach oszczepu panów liderem jest mistrz świata, Kenijczyk Juliu Yego (88.24). Za nim Rohler i Walcott.

02:22 – Lekkoatletyka – Złoto dla Caster Semenyi (RPA). Druga Niyonsaba z Burundi, trzecia Kenijka Wambui.

02:21 – Lekkoatletyka – Joanna Jóźwik ruszyła w końcówce, ale wystarczyło to tylko na 5. miejsce. Jednakże bieg niezwykle szybki. Polka dała z siebie wszystko, bijąc rekord życiowy prawie o sekundę, czasem 1.57.37.

02:16 – Lekkoatletyka – Ustawiają się do prezentacji finalistki biegu na 800 m. Wśród nich Joanna Jóźwik. Jeśli powtórzyłaby finisz z półfinału, może być pięknie.

02:14 – Lekkoatletyka – 5 zawodniczek odpadło na 1.93 m. W tym halowa mistrzyni świata Vashti Cunningham i wicemistrzyni Europy Airine Palsyte.

02:09 – Lekkoatletyka – Przegrał Kiprop medal. A nowym mistrzem olimpijskim, prowadzący przez większość dystansu Amerykanin Matthew Centrowitz. Drugi Makhloufi, trzeci Nowozelandczyk Willis.

02:04 – Lekkoatletyka – Na szczęście sytuacja się powtórzyła. Lićwinko skoczyła 1.93 m za drugim podejściem.

02:02 – Lekkoatletyka – Przed nami finał biegu na 1500 m mężczyzn. W nim mamy dwóch mistrzów olimpijskich – Asbela Kipropa i Taoufika Makhloufiego, który w Rio zdobył już medal na 800 m.

01:58 – Lekkoatletyka – A do finału przygotowują się oszczepnicy. Eliminacje wygrał obrońca tytułu Keshorn Walcott, ale my dobrze wiemy, że eliminacje i finał to dwa różne konkursy.

01:56 – Lekkoatletyka – Znowu zaczyna od zrzutki Lićwinko. Tym razem na 1.93 m.

01:44 – Lekkoatletyka – Poprawiła się Lićwinko w II próbie. Jest zaliczone 1.88 m.

01:38 – Lekkoatletyka – Konkurs zaczyna się od wysokości 1.88 m. Kamila Lićwinko niestety strąca.

01:29 – Lekkoatletyka – Za nami dekoracja Wojciecha Nowickiego, przed nami ostatni dzień lekkoatletycznych zmagań na Stadionie Olimpijskim. Na początek finał skoku wzwyż z udziałem Kamili Lićwinko.

01:12 – Piłka nożna – Neymar daje Brazylii złoto! Po czterech bezbłędnych seriach, w końcu pomylił się Petersen. Bezbłędny był za to Neymar! Canarinhos ozłoceni!

00:58 – Piłka nożna – Zabrakło sił na tworzenie spektakularnych akcji! Nie padło więcej bramek. O olimpijskim złocie zadecydują rzuty karne!

00:42 – Piłka nożna – Koniec pierwszej części dogrywki. Trwają ataki z obu stron. Trudno zatem powiedzieć kto jest bliżej rozstrzygnięcia na swoją korzyść. Jeszcze 15 minut. Co potem? Karne?

00:22 – Piłka nożna – No to mamy dogrywkę! Brazylia po 90 minutach remisuje z Niemcami na Maracanie 1:1!

00:03 – Piłka wodna – Serbowie mistrzami olimpijskimi! W pełni zasłużone zwycięstwo! Pokonali Chorwatów 11:7. Aktualni mistrzowie świata i Europy potwierdzili swoją dominację.

23:50 – Piłka nożna – Ależ koronkowa akcja Niemców! Kilka podań, dogranie w pole karne, strzał z pierwszej piłki i… mamy bramkę wyrównującą w 59. minucie spotkania! A zatem będzie bardzo nerwowo!

23:32 – Piłka wodna – Wreszcie trafia Filip Filipovic. Serbowie odskakują na trzy bramki i prowadzą już 7:4! Do końca trzeciej kwarty pozostało pięć minut.

23:27 – Pięciobój nowoczesny – Mamy jakieś zawirowanie z wynikami. W tej chwili komputer pokazuje, że Staśkiewicz jest 27. i chyba to już są oficjalne wyniki.

23:25 – Zapasy – Pierwszy brązowy medal w kategorii do 125 kg dla Białorusina, Ibrahima Saidowa. Drugi dla Gruzina, Geno Petrashviliego, który okazał się lepszy od pogromcy Roberta Barana, Tervela Dlagneva z USA. Amerykanin poległ błyskawicznie, już po 31 sekundach.

23:17 – Piłka nożna – Kończy się pierwsza połowa. Po niej bliżej złota Brazylijczycy, którzy po bramce Neymara prowadzą 1:0.

23:16 – Pięciobój nowoczesny – Szymon Staśkiewicz dobiega do mety na 25. miejscu. Gratulacje dla Polaka, który ma za sobą naprawdę trudny sezon.

23:12 – Pięciobój nowoczesny – Aleksander Lesun mistrzem olimpijskim! Srebrny medal zdobywa Ukrainiec Pawlo Tymoszczenko a po zaciętej walce brąz trafia do Ismaela Hernandeza Uscangi, który do końca odpierał ataki Riccardo De Luci i Valentina Pradesa. Czekamy na Szymona Staśkiewicza.

23:10 – Pięciobój nowoczesny – Od złota olimpijskiego dzieli Lesuna już tylko 800 metrów, srebro chyba trafi do Tymoszczenki, a na trzecią pozycję awansował Riccardo De Luca, za nim jednak Hernandez, Dogue i Esposito.

23:10 – Piłka wodna – Obie drużyny grają dobrze w obronie. Skuteczniejsi pod bramką jak na razie Serbowie. Aktualni mistrzowie świata prowadzą po pierwszej partii 3:2.

23:06 – Pięciobój nowoczesny – Lesun wybiega ze strzelnicy, zanim reszta stawki do niej dobiegła. Na drugie miejsce awansuje natomiast Pawlo Tymoszczenko, a na trzeciej pozycji chwilowo Ismael Hernandez Uscanga.

23:03 – Pięciobój nowoczesny – Problemy Brytyjczyka na strzelnicy i ucieka mu Lesun, a na trzecim miejscu po dwóch strzelaniach Schrimsher, a za nim duża grupa zawodników.

23:03 – Skoki do wody – Fenomenalne skoki Chen Aisena! To nie mogło skończyć się inaczej, Chińczyk z przewagą ponad 50 pkt. sięga po olimpijskie złoto w skokach z wieży 10-metrowej. Srebro, nieco niespodziewanie, wywalczył German Sanchez z Meksyku. Na najniższym stopniu podium stanie mistrz olimpijski z Londynu David Boudia.

23:01 – Pięciobój nowoczesny – Pierwsze strzelanie już za liderami, Lesun prowadzi przed Choongiem, na trasie też już Szymon Staśkiewicz.

23:00 – Taekwondo – Azer Radik Isajew wygrywa drugi półfinał kat. +80 kg i to on powalczy o złoto z rewelacyjnym Nigerczykiem.

22:58 – Piłka nożna – Gooool! Maracana oszalała! Neymar strzela z rzutu wolnego! Piłka po palcach bramkarza, uderzyła jeszcze w poprzeczkę i wpadła wprost w okienko! Brazylia – Niemcy 1:0 w 27. minucie!

22:55 – Pięciobój nowoczesny – Za pięć minut start ostatniej konkurencji pięciobojowej – biegu połączonego ze strzelaniem. Szymon Staśkiewicz ruszy jako 26. i będzie walczył o poprawę wyniku z Londynu, kiedy był 24.

22:53 – Piłka wodna – Rozpoczynamy finał! O olimpijskie złoto powalczą reprezentacje Serbii i Chorwacji.

22:51 – Zapasy – Jutro na matach w Rio zobaczymy ostatnich dwóch reprezentantów Polski: Magomiedmurada Gadżyjewa i Radosława Barana. Znamy już ich pierwszych rywali. Losowanie nie było nadzwyczaj łaskawe, ale dużo mniej szczęścia miał starszy z braci Baranów. Więcej TUTAJ.

22:50 – Gimnastyka artystyczna – Już oficjalnie: Ukrainka Żanna Rizatdinowa z brązowym medalem igrzysk olimpijskich! Złoto dla Mamun, srebro dla Kudriawcewej. Jutro w Rio o medale powalczą zbiorówki.

22:47 – Gimnastyka artystyczna – Koreanka Son za układ ze wstążką otrzymuje notę 18.116. To zbyt mało, by – przy czystym układzie Rizatdinowej – zająć miejsce na podium. Koreanka najprawdopodobniej ukończy zmagania w wieloboju tuż za podium.

22:45 – Zapasy – Tak jak w Las Vegas, Abdulraszid Sadulajew lepszy od Selima Yasara. Rosjanin wygrał z Turkiem wyraźnie, 5:0 i może się cieszyć z kolejnego tytułu w kategorii do 86 kg.

22:46 – Taekwondo – Chinka Zheng Shuyin trafia w dogrywce Biankę Walkden i to ona melduje się w finale kat. +67 kg.

22:39 – Piłka wodna – Koniec tego pasjonującego widowiska. Mimo dobrej postawy Greków, Węgrzy zdołali utrzymać prowadzenie do końca. Zespół Tibora Bnedeka wygrał mecz 12:10 i zakończył turniej na piątym miejscu.

22:32 – Zapasy – Dodajmy w międzyczasie, że na najniższym stopniu podium kategorii do 86 kg staną Sharif Shafirov z Azerbejdżanu, który wyeliminował wcześniej Zbigniewa Baranowskiego, a także J’den Cox z USA.

22:31 – Piłka nożna – Ruszyli! Rozpoczął się wielki finał, który jednocześnie jest wielkim rewanżem. Brazylijczycy mierzą się z Niemcami

22:30 – Zapasy – Czas na pierwszy z dwóch dzisiejszych finałów. Na matę w Carioca Arena 2 wychodzą dwaj najlepsi wolniacy w kategorii do 86 kg. Dostaniemy powtórkę walki o złoto ubiegłorocznych mistrzostw świata: Abdulraszid Sadulajew zmierzy się z Selimem Yasarem. W Las Vegas lepszy był Rosjanin.

22:30 – Skoki do wody – David Boudia skacze dziś bardzo dobrze, ale to za mało aby podjąć walkę z Chen Aisenem. Chińczyk po czterech rundach zdecydowanie prowadzi i wyprzedza Amerykanina o prawie 20 pkt. Straty odrobił jego rodak Qiu Bo, który awansował na trzecie miejsce.

22:29 – Taekwondo – Niesamowite! Abdoulrazak Issoufou z Nigru wygrywa 8:2 z liderem światowego rankingu Dmitrijem Szokinem i awansuje do finału. To jedna z największych sensacji, choć tych w Rio w zmaganiach taekwondzistów nie brakuje. Będzie pierwszy medal dla Nigru od 1972 roku.

22:28 – Gimnastyka artystyczna – Jana Kudriawcewa za układ ze wstążką otrzymuje wyższą ocenę niż Mamun – 19.250. Nie pozwala to jednak oczywiście na odrobienie strat poniesionych w poprzedniej rotacji. Kudriawcewa kończy zmagania na igrzyskach na drugiej pozycji i jest to jej najboleśniejsza porażka w karierze. Czekamy na występy Żanny Rizatdinowej i Koreanki Son, które wyłonią brązową medalistkę IO.

22:23 – Gimnastyka artystyczna – Margarita Mamun mistrzynią olimpijską! 19.233 za układ ze wstążką! Cztery występy i cztery noty powyżej 19 pkt! Nie ma możliwości, żeby Jana Kudriawcewa pokonała dziś swoją rodaczkę. Rita Mamun po trzech sezonach porażek przełamuje passę drugich miejsc i w najważniejszym starcie czterolecia pokonuje Kudriawcewą w wieloboju! To wielka niespodzianka, bo wszyscy w roli faworytki do złota widzieli jednak drugą z Rosjanek.

22:16 – Taekwondo – Bez punktu przez 4 rundy walki między Galloway i Espinozą. Decyzja należała więc do sędziów, a ci wskazali na Meksykankę i to ona jest pierwszą finalistką kat. +67 kg kobiet.

22:14 – Gimnastyka artystyczna – Żanna Rizatdinowa umacnia się na trzecim miejscu, za układ z maczugami otrzymując od sędziów notę 18.450. Rywalizująca z nią Koreanka Son traci do Ukrainki nieco ponad 0.3 pkt. Brąz Koreance może dać tylko potknięcie rywalki w ćwiczeniu ze wstążką. A już za moment wyjaśni się, kto zdobędzie złoto – na planszy Margarita Mamun!

22:10 – Koszykówka – Amerykanki mistrzyniami olimpijskimi w koszykówce kobiet! Całkowicie zdominowały turniej w Rio – najbardziej wyrównane spotkanie z ich udziałem (przeciwko Francji w półfinale) zakończyło się wygraną różnicą… 19 punktów. W wielkim finale podopieczne Geno Auriemma zmiażdżyły Hiszpanki 101:72. Co za drużyna!

22:08 – Taekwondo – U panów w kat. +80 kg, o finał powalczą także Azer Radik Isajew i Brytyjczyk Mahama Cho.

22:05 – Skoki do wody – Nieprawdopodobny początek! Amerykanin David Boudia jeszcze w półfinale był tłem dla rywalizujących kolegów, a po dwóch seriach finału prowadzi z przewagą 7 pkt. nad Chen Aisen. Wejście do wody w drugim skoku zupełnie zepsuł Qiu Bo, przez co zajmuje ostatnie miejsce. Jeśli Chińczyk chce myśleć o medalu, to musi szybko zacząć odrabiać straty.

22:04 – Piłka wodna – Węgrzy utrzymują jednobramkową przewagę. Po drugiej kwarcie prowadzą z Grecją 6:5.

22:04 – Gimnastyka artystyczna – Jeszcze gorzej niż Kudriawcewa w układzie z maczugami zaprezentowała się Melitina Staniouta. Białorusinka popełniła kilka poważnych błędów i najprawdopodobniej pożegnała się z marzeniami o olimpijskim medalu. Ocena 16.633 przekreśla jej szanse na zajęcie miejsca na podium – w klasyfikacji wieloboju spadła za rodaczkę, Katsiarynę Gałkinę.

21:59 – Piłka ręczna – KONIEC! ROSJA Z PIERWSZYM ZŁOTYM MEDALEM OLIMPIJSKIM W PIŁCE RĘCZNEJ KOBIET. Nie był to mecz stojący na bardzo wysokim poziomie, ale Rosja była wyraźnie lepsza! Francuzki pokonane 22:19.

21:57 – Gimnastyka artystyczna – Katastrofa Jany Kudriawcewej w układzie z maczugami! Mistrzyni świata na samym końcu ćwiczenia gubi przyrząd, co odbija się na jej ocenie – sędziowie przyznają Rosjance zaledwie 17.883 pkt! Natomiast Margarita Mamun zaprezentowała się świetnie i otrzymała trzecią notę powyżej 19 pkt.! Czy Rita wytrzyma presję, przełamie klątwę drugich miejsc i sięgnie po olimpijskie złoto w wieloboju? Jej przewaga nad odwieczną rywalką i przyjaciółką przed układem ze wstążką wynosi 0.892 pkt. To dużo, teraz jednak przede wszystkim trzeba będzie trzymać nerwy na wodzy, a Rita miewa z tym problemy. Kilka medali przeszło jej koło nosa, ponieważ spaliła się psychicznie. Czy wykorzysta szansę w Rio?

21:54 – Pięciobój nowoczesny – Za nami jazda konna. Sześć par pokonało parkur bezbłędnie i przesunęło się do góry w klasyfikacji. Prowadzenie pomimo trzech zrzutek utrzymał Lesun, ale nad drugim Josephem Choongiem ma już tylko dziewięć punktów przewagi. Trzeci Amro El Geziry do Rosjanina traci 19 punktów. Szymon Staśkiewicz plasuje się na 26. miejscu.

21:52 – Koszykówka – Trzecia kwarta za nami, Amerykanki prowadzą 81:49 i pewnie zmierzają po olimpijskie złoto.

21:52 – Piłka ręczna – Zryw Francuzek był raczej chwilowy. Przycisnęły Rosjanki i miały 3, a teraz po rzucie Bobrovnikowej już 4 bramki przewagi. Teraz trafia ze skrzydła Dembele i lekko zmniejsza straty, ale do końca meczu mniej, niż 5 minut…

21:51 – Taekwondo – Chinka Zheng Shuyin i Brytyjka Bianca Walkden utworzą drugą parę półfinałową w kat. +67 kg kobiet. A więc mamy 4 najwyżej rozstawione zawodniczki w walce o medale. To pierwszy taki przypadek na tych igrzyskach.

21:48 – Piłka wodna – Wyrównana walka od pierwszych minut. Akcje szybko przenoszą się jednej strony na drugą. Po premierowej odsłonie Węgrzy prowadzą z Grecją 2:1.

21:43 – Koszykówka – No niestety, chyba nie doczekamy się emocji w spotkaniu finałowym turnieju pań. W połowie trzeciej kwarty Amerykanki spokojnie prowadzą 64:42 i nic nie wskazuje na to, że cokolwiek miałoby im odebrać olimpijskie złoto.

21:42 – Piłka ręczna – I proszę! 45 minut za nami, a my zaczynamy grę od nowa! 3 bramki z rzędu Francuzek i 14:14. Wzmocniły swoją obronę „Trójkolorowe”, a rywalki bezradnie stanęły. Czy to będzie zwrot w tym meczu?

21:38 – Gimnastyka artystyczna – W rywalizacji o trzecie miejsce najlepszy układ z piłką zaprezentowała Żanna Rizatdinowa (18.450). Nieco niższe oceny otrzymały Koreanka Son (18.266) i Białorusinka Staniouta (18.200). Różnice są jednak na tyle małe, że kolejność po dwóch następnych rotacjach może ulec zmianie. A za chwilę na planszę wyjdzie Margarita Mamun i zaprezentuje układ z maczugami.

21:37 – Skoki do wody – W Maria Lenk Aquatics Centre rozpoczyna się właśnie ostatni finał w skokach do wody. Przed nami rywalizacja mężczyzn w skokach z wieży 10-metrowej. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny walka o złoto rozstrzygnie się między reprezentantami Chin. Chen Aisen w dzisiejszym półfinale był nie do pokonania, ale wczoraj równie świetnie skakał Qiu Bo, który z zawodników Państwa Środka będzie lepszy w finale?

21:33 – Piłka ręczna – 13:9 było już dla Rosjanek i dwie klarowne okazje na podwyższenie wyniku, które zostały zaprzepaszczone. Zaczęło to się mścić i Francuzki rzuciły dwie bramki z rzędu – w tej chwili 13:11. Nadal nie jest to porywające widowisko. Trafia jeszcze Vyakirieva i trzy bramki przewagi Rosjanek. Nie są one jednak nie do dogonienia.

21:32 – Piłka wodna – Rozpoczynamy przedostatni na tych igrzyskach mecz. O piąte miejsce powalczą Węgrzy oraz Grecy.

21:31 – Koszykówka – I rozpoczynamy drugą połowę! Czy Hiszpanki będą jeszcze w stanie nawiązać walkę?

21:27 – Zapasy – Rozpoczęły się już walki repasażowe kategorii do 86 i 125 kg w stylu wolnym. Niestety, wśród tych, którzy pojawią się wieczorem na matach, nie ma już Biało-czerwonych. Pierwsze pojedynki o medale od 22:00.

21:18 – Koszykówka – Głośne U-S-A, U-S-A z trybun Carioca Arena 1, a Amerykanki tak jak mogliśmy się spodziewać totalnie zdominowały w drugiej kwarcie Hiszpanki. Po dwudziestu minutach podopieczne Geno Auriemma prowadzą 49:32 i nie oszukujmy się – tylko jakaś katastrofa mogłaby im zabrać szóste z rzędu olimpijskie złoto.

21:17 – Gimnastyka artystyczna – Rosjanki śrubują rekordy punktowe i uciekają reszcie stawki. W ćwiczeniach z piłką znów minimalnie wyższa ocena dla Jany Kudriawcewej (19.250). Rita Mamun otrzymała notę o 0.1 pkt gorszą – 19.150. Na półmetku rywalizacji 13-krotna mistrzyni świata jest więc o krok od wywalczenia jedynego, brakującego tytułu w karierze.

21:09 – Pięciobój nowoczesny – Kiepski przejazd Szymona – sześć zrzutek to 42 pkt. karne, które odejmujemy od maksymalnych 300 – daje to rezultat 258 pkt. Na pewno zanotuje spory spadek w klasyfikacji.

21:07 – Piłka ręczna – Mogły przed przerwą remisować Francuzki, a przegrywają… 7:10. Nawet dla kibica oglądającego piłkę ręczną raz na jakiś czas, wynik 17 goli w 30 minutach nie jest osiągnięciem wybitnym. Liczymy na zmianę stylu gry obu drużyn w kolejnych 30 minutach.

21:07 – Pięciobój nowoczesny – Szymon Staśkiewicz wjeżdża na parkur. Trzymamy kciuki za bezbłędny przejazd.

21:05 – Koszykówka – Diana Taurasi! Dwie trójki gwiazdy Stanów Zjednoczonych i koszykarki z Ameryki Północnej prowadzą już 35:24.

21:02 – Gimnastyka artystyczna – Walka o brąz zapowiada się równie emocjonująco, co rosyjski pojedynek o złoto. Po pierwszej rotacji mamy trzy kandydatki do zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium: Yeon Jae Son z Korei Południowej (18.266), Melitinę Stanioutę z Białorusi (18.200) i Żannę Rizatdinową z Ukrainy (18.200). Teraz gimnastyczki będą prezentować układy z piłkami.

20:59 – Taekwondo – Niger swój ostatni i jedyny medal igrzysk zdobył w 1972 roku. Dziś, dzięki taekwondziście Abdoulowi Razakowi Issufou ma szansę na drugi. Zawodnik ten jest już w półfinale kat. +80 kg, choć nie będzie miał lekko, bo tam zmierzy się z absolutnym faworytem do złota, Uzbekiem Dmitrijem Szokinem.

20:55 – Piłka ręczna – Niezbyt ciekawe spotkanie w Future Arena. Rosjanki wykorzystują jednak częściej swoje sytuacje i prowadzą 7:4. Z tych 11 bramek, aż 4 wpadły do tej pory po rzutach z 7. metra. Ostry mecz, sporo przewinień, trochę mało jakości…

20:54 – Koszykówka – Po zaskakująco wyrównanej pierwszej kwarcie Amerykanki prowadzą z Hiszpankami 21:17. Lepsza końcówka pozwoliła zbudować koszykarkom zza oceanu czteropunktową przewagę.

20:46 – Taekwondo – U pań w kat. +67 kg faworytki na razie nie zawodzą, choć niełatwo było przebić im się przez ćwierćfinały. W pierwszym półfinale powalczą Amerykanka Jackie Galloway i Meksykanka Maria Espinoza.

20:45 – Koszykówka – Naprawdę solidny początek Hiszpanek. Pewnie i spokojnie rozgrywają piłkę, nie pękają w defensywie i co najważniejsze – trafiają. Po sześciu minutach 10:10.

20:42 – Piłka ręczna – Oj, na razie zarówno Rosjanki, jak i Francuzki pokazują się tak, jakby przygniatała je waga tego meczu. Po ponad 11. minutach na razie widzieliśmy tylko 5 goli. Oczekiwaliśmy festiwalu gry, na razie mamy festiwal błędów. Oby to się szybko skończyło. 3:2 dla Rosji

20:39 – Koszykówka – Póki co na tablicy świetlnej remis 5:5. Z trybun spotkanie oglądają tymczasem prezydent MKOL – Thomas Bach i komisarz NBA – Adam Silver.

20:34 – Gimnastyka artystyczna – Wygląda na to, że wszystko wróciło do normy. Obie reprezentantki Rosji mają już za sobą występy z obręczą i oceny mówią same za siebie: Mamun otrzymała notę 19.050 pkt., a Kudriawcewa 19.225. Żadna z rywalek nie jest w stanie doskoczyć do takiego poziomu i zdaje się, że pozostałe zawodniczki powalczą dziś co najwyżej o brązowy medal.

20:35 – Koszykówka – W pierwszych minutach obie ekipy bardzo nieskuteczne, wynik celną trójką otwiera Maya Moore.

20:32 – Pięciobój nowoczesny – Rozpoczynamy jazdę konną, przedostatni element pięcioboju. Szymon Staśkiewicz pojedzie jako 17., na koniu Marline de Semilly, który wczoraj nie startował.

20:29 – Koszykówka – W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że jednym z arbitrów finałowego spotkania jest Polak – Piotr Pastusiak. Dla naszego sędziego, który wcześniej był rozjemcą szlagierowych meczów turnieju mężczyzn – USA-Serbia i Australia-Litwa, to z pewnością wielkie wyróżnienie.

20:27 – Koszykówka – Amerykańskie koszykarki w Rio radzą sobie zdecydowanie lepiej niż ich koledzy z reprezentacji. Podczas gdy zespół Mike’a Krzyzewskiego kilkukrotnie już musiał drżeć o zwycięstwo do ostatnich minut, panie bez problemu gromią kolejne rywalki różnicą kilkunastu-kilkudziesięciu punktów. Czy podobnie będzie w meczu o złoto? Liczymy, że w rewanżu za finał ostatnich mistrzostw świata Hiszpanki postawią się drużynie Geno Auriemma i oglądać będziemy ciekawe widowisko. Rozpoczynamy!

20:26 – Gimnastyka artystyczna – Rozpoczynamy pierwszy finał w gimnastyce artystycznej! O medale w wieloboju indywidualnym powalczy 10 najlepszych zawodniczek kwalifikacji. Podobnie jak wczoraj każda gimnastyczka zaprezentuje cztery układy z poszczególnymi przyborami: obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Czy ktoś zdoła pokonać w Rio reprezentantki Rosji? W eliminacjach formą imponowała Ukrainka Żanna Rizatdinowa, a faworytki prezentowały się nieco chimerycznie. Czy będziemy świadkami sensacji?

20:25 – Piłka ręczna – Przed nami najważniejszy mecz turnieju olimpijskiego kobiet. O złoty krążek zagrają ze sobą reprezentantki Rosji i Francji. O ile obecność w finale „Trójkolorowych” może być zaskoczeniem, to Rosjanki są od lat jedną z najlepszych ekip globu i doskonale to tutaj potwierdzają. „Sborna” w półfinale stoczyła morderczy bój z reprezentacją Norwegii, zakończony dramatyczną dogrywką i wynikiem 38:37. Francuzki też męczyły się z Holenderkami, ale wygrały 24:23. Kto dzisiaj będzie lepszy?

20:25 – Boks – Zakończyły się już dzisiejsze trzy pięściarskie finały. W wadze muszej kobiet złoto obroniła Nicole Adams. Brytyjka pokonała Sarę Ourahmoune z Francji. W dwóch walkach o miejsce na najwyższym stopniu podium wśród mężczyzn zwyciężali natomiast Kubańczycy. Robeisy Ramirez po triumfie w Londynie w wadze muszej, tym razem okazał się najlepszy w koguciej, natomiast jego rodak Arlen Lopez wygrał zmagania w wadze średniej.

19:54 – Piłka nożna – Koniec! Dowieźli zatem ten wynik Nigeryjczycy. To oni wygrywają dziś 3:2 i zgarniają olimpijski brąz!

19:53 – Siatkówka – Koniec! Bez niespodzianki w meczu o brąz! Amerykanki wygrywają 3:1 i w ten sposób po raz kolejny stają na olimpijskim podium! Holenderki zaś kończą turniej na najgorszym dla każdego sportowca 4. miejscu!

19:47 – Pięciobój nowoczesny – Dogue wygrywa, a zatem o punkt zmniejszy się różnica pomiędzy Lesunem a El Gezirym, a dwa do Rosjanina odrobi Choong. Szymon Staśkiewicz 20., traci do lidera 55 punktów, ale do drugiego i trzeciego zawodnika już tylko 32 pkt.

19:47 – Pięciobój nowoczesny – Niemiec pokonuje Egipcjanina i w ostatniej walce turnieju zmierzy się z Aleksandrem Lesunem.

19:47 – Piłka nożna – Pereira! Będzie jeszcze ciekawie w końcówce! Honduranie strzelają drugą bramkę i mamy już tylko 2:3.

19:44 – Pięciobój nowoczesny – Egipcjanin trafia Staśkiewicza, zatem Polak kończy swój występ na planszy. Do końca dwa pojedynki – teraz El Geziry zmierzy się z Patrickiem Dogue’m.

19:44 – Siatkówka – Amerykanki! To właśnie drużyna z Ameryki Północnej jest już bardzo blisko olimpijskiego brązu! Mistrzynie świata prowadzą już 16:12 w 4. partii!

19:43 – Pięciobój nowoczesny – Szybkie zwycięstwo Polaka, punkt ląduje na jego koncie. Następnym rywalem Szymona Omar El Geziry.

19:42 – Pięciobój nowoczesny – Szymon Staśkiewicz wychodzi na planszę. Jego przeciwnikiem będzie Pawlo Tymoszczenko.

19:36 – Piłka nożna – Jeszcze walczą Honduranie. Lozano w 71. minucie daje im bramkę na 1:3. Czasu jednak bardzo mało, a do odrabiania sporo.

19:28 – Siatkówka – Koniec! Jednak Amerykanki, które najpierw dogoniły swoje rywalki, by w końcówce zadać decydujący cios i odskoczyć swoim rywalkom na kilka punktów! Ostatecznie podopieczne Karcha Kiraly’ego wygrywają tę partię 25:22 i są już tylko o krok od zdobycia 3. z rzędu medalu olimpijskiego. Zarówno w Pekinie, jak i Londynie Amerykanki stawały na podium.

19:16 – Piłka nożna – Umar Sadiq dobija rywali! Zgodnie z przewidywaniami Nigeryjczycy przeważają. Prowadzą już z Honduranami 3:0.

19:14 – Siatkówka – Ależ walka w 3. secie, który może się okazać decydujący. Obie drużyny dają z siebie 100%, bo wiedzą, że walka toczy się o upragniony olimpijski medal. Póki co, górą z tego starcia wychodzą Holenderki, które prowadzą 18:15. Zapowiada się emocjonująca końcówka!

19:11 – Piłka nożna – Szybko i skutecznie rozpoczęli drugą połowę reprezentanci Nigerii! Umar trafia na 2:0, a piłkarze z Afryki są o krok od brązowego medalu olimpijskiego.

19:10 – Piłka wodna – To było bardzo wyrównane i zacięte spotkanie. Lepsi okazali się Włosi. Zespół Alessandro Campagny pokonał Czarnogórę wynikiem 12:10 i zdobył brązowy medal!

19:03 – Pięciobój nowoczesny – Rozpoczęła się bonusowa runda szermierki. Szymon Staśkiewicz na planszy pojawi się jako czwarty od końca.

19:02 – Kolarstwo górskie – Brąz trafia do Kanadyjki Catherine Pendrel, tuż za podium kończy zmagania jej rodaczka Emily Batty! Na piątym miejscu melduje się z kolei Katerina Nash z Czech.

19:00 – Kolarstwo górskie – Jenny Rissveds bezkonkurencyjna! Szwedka mistrzynią olimpijską! Polka ze srebrnym medalem! Drugim w karierze! Dziękujemy i gratulujemy!

18:59 – Gimnastyka artystyczna – Hiszpanki wykonały najlepszy układ z obręczami i maczugami (17.966), dzięki czemu wyprzedziły Rosję i wygrały kwalifikacje wieloboju drużynowego (35.749)! Zbiorówka rosyjska zajęła drugie miejsce z notą o 0.233 pkt. niższą, a trzecia pozycja przypadła Białorusinkom (35.433). W finale wystąpią także: Włoszki, Japonki, Izraelki, Bułgarki, Ukrainki, Brazylijki i Niemki. Zbiorówka niemiecka rzutem na taśmę wypchnęła z czołowej dziesiątki Chinki. Walka o medale w wieloboju drużynowym jutro, a dziś o godzinie 20:20 rozpocznie się finał indywidualistek. Kto zajmie miejsce Jewgienii Kanajewej i zostanie nową mistrzynią olimpijską?

18:58 – Siatkówka – A jednak Holenderki! Pomarańczowe wracają do gry! Wydawało się, że pierwszy set będzie wyglądał podobnie jak pierwszy, czyli wyrównany, ale z lepszą końcówką Amerykanek. Tym razem jednak stało się inaczej, świetna gra Europejek w decydującym fragmencie partii i wygrana na przewagi 27:25. Usa 1, Holandia 1.

18:58 – Kolarstwo górskie – Już chyba tylko jakiś upadek lub defekt roweru może pozbawić Polkę srebrnego medalu!

18:55 – Kolarstwo górskie – Pół okrążenia do końca. Maja traci do Rissveds 27 sekund, ale nad goniącą ją Pendrel ma 38 sekund przewagi!

18:53 – Kolarstwo górskie – Polka traci do Szwedki już 20 sekund. Miejmy nadzieję, że Kanadyjka nie dogoni naszej zawodniczki i skończy się drugim miejscem!

18:52 – Kolarstwo górskie – 22-letnia Szwedka zmierza po złoto. Maja już chyba nie ma szans w walce z nią. Ale srebro jest jak najbardziej możliwe!

18:50 – Kolarstwo górskie – Jenny Rissveds zaatakowała na podjeździe i uciekła Włoszczowskiej na kilka sekund! Trzymaj się Maju!

18:47 – Kolarstwo górskie – Ostatnie okrążenie przed nami! Maja Włoszczowska jedzie tuż przed Rissveds i 30 sekund przed Catherine Pendrel. Czwarta Emily Batty traci do Polki 38 sekund! Może być pięknie!

18:43 – Kolarstwo górskie – Trzecia w tej chwili Catharine Pendrel odrabia do prowadzących zawodniczek. Kanadyjka traci już niecałe 30 sekund!

18:41 – Golf – Koreanka Inbee Park zdobyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich! Wynik -16 dał jej aż 5 uderzeń przewagi nad Lydią Ko. Nowozelandka zdobyła srebro zaliczając birdie na ostatnim dołku i spychając tym samym na trzecie miejsce Chinkę Shanshang Feng.

18:41 – Kolarstwo górskie – Jolanda Neff jest już piąta! Szwajcarka musi się otrząsnąć, bo skończy poza podium!

18:39 – Kolarstwo górskie – Jolanda Neff doganiana przez dwie Kanadyjki. Szwajcarka jeszcze może skończyć bez medalu. Na prowadzeniu nadal Polka i Szwedka! Ich tempo to 19,6 km/h!

18:39 – Siatkówka – Początek drugiej partii bardzo wyrównany. Gra toczy się punkt za punkt, póki co o ten jeden punkt lepsze są Amerykanki, które na półmetku tej części meczu prowadzą 13:12.

18:36 – Kolarstwo górskie – Co Rissveds ucieknie Polce, to Polka za chwilę odrabia. Obie zawodniczki ciągle na prowadzeniu.

18:36 – Piłka nożna – Na początku Honduranom pomagały nawet słupki. W końcu ich szczęście musiało się jednak skończyć. Umar Sadiq w 34. minucie wyprowadza Nigerię na prowadzenie.

18:31 – Kolarstwo górskie – Teraz Włoszczowska wyskoczyła przed Rissveds. Obie zawodniczki mają już sporą przewagę nad resztą stawki. Trzecia Neff traci 29 sekund.

18:29 – Siatkówka – Koniec pierwszego seta! Wygrywają go Amerykanki, mimo tego, że Holenderki doścignęły swoje rywalki przy stanie po 18, od tego momentu zaczęła się gra na przewagi. Jednak końcówka należała do Amerykanek, które ostatecznie wygrały seta 25:23, a w meczu prowadzą 1:0.

18:28 – Kolarstwo górskie – Strata Neff do Włoszczowskiej to już około 20 sekund!

18:27 – Kolarstwo górskie – Jenny Risveds i Maja Włoszczowska uciekają! Jolanda Neff traci do liderującej dwójki kilka sekund!

18:24 – Kolarstwo górskie – Jenny Risveds mocno szarpnęła, ale nie udało się Szwedce uciec od Jolandy Neff i Mai Włoszczowskiej. Polka trzyma się na pozycji medalowej. Przypomnijmy, że to już czwarte okrążenie. Szóste będzie ostatnim.

18:18 – Koszykówka – Serbia drużynową potęgą jest i basta. Koszykarki wygrały z Francją 70:63 w pojedynku o brązowy medal i otwierają worek medalowy tego narodu. Jeszcze dziś jakiś medal zdobędą siatkarki, a do tego swoje dołożą piłkarze wodni i koszykarze. Chyba trochę zazdrościmy.

18:18 – Kolarstwo górskie – Liderująca grupka ma po trzech okrążeniach 14 sekund przewagi nad czwartą Gunn Ritą Dahle Flesją i Lindą Indergand. Jeszcze trzy okrążenia i możemy mieć 11. medal na igrzyskach w Rio!

18:15 – Gimnastyka artystyczna – Nie najlepszy drugi występ Rosjanek. Zbiorówka rosyjska nie uniknęła błędów i za układ z maczugami i obręczami otrzymała notę 17.233. Lepiej zaprezentowały się chociażby reprezentacje Włoch (17.833), Japonii (17.733) i Izraela (17.633). Po startach siedmiu zespołów Rosjanki utrzymują prowadzenie w klasyfikacji łącznej wieloboju, ale przed nami jeszcze występy mocnych ekip z Hiszpanii, Bułgarii i Białorusi.

18:11 – Siatkówka – Sam początek meczu lepszy w wykonaniu ”pomarańczowych” (5:2), wtedy jednak skuteczniej zaczęły grać Amerykanki, błędy zaczęły natomiast popełniać Holenderki. Efektem tego jest prowadzenie drużyny z Ameryki Północnej już 14:10.

18:10 – Kolarstwo górskie – Inda Lindergand nie wytrzymała narzuconego przez siebie tempa i spada w klasyfikacji na czwarte miejsce. Liderką jest już jej rodaczka Jolanda Neff, ale tuż za nią jedzie Maja i Szwedka Jenny Risveds.

18:05 – Golf – Już tylko kataklizm może odebrać złoto Koreance. Inbee Park na trzy dołki przed końcem ma pięć uderzeń przewagi nad Chinką Feng. O awans na drugie miejsce walczy jeszcze Nowozelandka Ko.

18:03 – Triathlon – Dobiega na metę Agnieszka Jerzyk, która minimalnie poprawiła swoją pozycję z Londynu. Cztery lata temu była 25., dziś zawody kończy na 22. miejscu.

18:02 – Kolarstwo górskie – Maja Włoszczowska ciągle trzyma się czołówki, jednak wciąż za plecami Lindy Indergand. Trzecia jedzie Jolanda Neff.

18:01 – Piłka wodna – Rozpoczynamy kolejny mecz! Stawką jest brązowy medal, a powalczą o niego reprezentacje Czarnogóry i Włoch.

18:00 – Piłka nożna – Tymczasem rozpoczyna się mecz o brąz u piłkarzy. Faworytami zdają się być Nigeryjczycy. Będą oni rywalizować dziś z reprezentantami Hondurasu.

17:58 – Skoki do wody – Chen Aisen nie dał żadnych szans rywalom w półfinale skoków mężczyzn z wieży z 10 m. Chińczyk skakał rewelacyjnie i wygrał z olbrzymią przewagą ponad 55 pkt. nad swoim rodakiem Qiu Bo. Trzeci był Ivan Garcia z Meksyku. Sporym zaskoczeniem jest brak awansu do finału Thomasa Daleya. Brązowy medalista z Londynu zajął ostatnie miejsce.

17:58 – Triathlon – Gwen Jorgensen mistrzynią olimpijską! Nicole Spirig ze srebrnym medalem. Brytyjską walkę o brąz wygrywa Vicky Holland. Dla Non Stanford pozostaje zatem miejsce czwarte. Czekamy na Agnieszkę Jerzyk!

17:55 – Siatkówka – 5 minut zostało do rozpoczęcia meczu o brązowy medal. Zmierzą się w nim Amerykanki, wicemistrzynie z Londynu, które dość niespodziewanie przegrały w półfinale z Serbkami oraz Holenderki, które 4 lata temu nie startowały na igrzyskach, a w półfinale przegrały z Chinkami. Obie drużyny spotkały się już w fazie grupowej, wtedy triumfowały Amerykanki, jednak teraz będzie to nowy, zupełnie inny mecz, który wygrać mogą obydwie drużyny.

17:55 – Piłka ręczna – Jeszcze się spięły na koniec Norweżki i pokazały kto jest lepszą ekipą. Ostatecznie zespół ze Skandynawii wygrywa 36:26 i zdobywa brązowy medal IO.

17:54 – Kolarstwo górskie – Szwajcarka Indergand ciągle na prowadzeniu. Jedna z zawodniczek z goniącej grupy miała defekt roweru na stromym podjeździe, w efekcie czego niektóre kolarki (w tym Maja) zostały spowolnione, gdyż musiały zejść z roweru.

17:54 – Triathlon – Ależ mocna jest Gwen Jorgensen! Amerykanka samotnie rusza na finisz. Samotnie biegnie po olimpijskie złoto. Słabnie wyraźnie Nicola Spirig. Szwajcarka będzie walczyć o utrzymanie drugiego miejsca. Gonią Stanford i Holland.

17:51 – Piłka wodna – Hiszpanie utrzymali skromną przewagę i ostateczni pokonali Brazylię 9:8, zajmując w turnieju siódme miejsce.

17:47 – Kolarstwo górskie – Maja Włoszczowska jedenaście sekund za Lindą Indergand na pierwszym okrążeniu! W czołówce utrzymuje się kilka zawodniczek, w tym Jenny Rissveds czy Jolanda Neff.

17:48 – Triathlon – Agnieszka Jerzyk przesuwa się wciąż do przodu. W tej chwili Polka zajmuje 24. miejsce. Do czołówki co prawda daleko, ale być może uda się ukończyć w czołowej dwudziestce.

17:44 – Gimnastyka artystyczna – Wracamy do rywalizacji gimnastyczek. Rozpoczyna się druga rotacja wieloboju drużynowego, w której poszczególne zespoły będą wykonywać układy z maczugami i obręczami. Za nieco ponad godzinę poznamy finalistki igrzysk.

17:42 – Kolarstwo górskie – Maja Włoszczowska minęła Szwedkę Jenny Rissveds i goni liderującą Szwajcarkę Lindę Indergand.

17:42 – Triathlon – Odpadły Barbara Riveros (Chile) i Emma Moffatt (Australia). A zatem Spirig i Jorgensen biegną po złoto i srebro, kwestię brązu w siostrobójczej walce powinny rozstrzygnąć dwie Brytyjki – Non Stanford i Vicky Holland.

17:38 – Skoki do wody – Chen Aisen jest dziś nie do pokonania. Chińczyk po pięciu seriach półfinału ma ponad 50 pkt. przewagi! Po dwóch, znacznie lepszych, skokach na drugie miejsce powrócił Qiu Bo. Fatalne próby zanotował za to broniący tytułu David Boudia i przed ostatnią serią jest poza finałem.

17:38 – Kolarstwo górskie – Osiem minut za nami. Polka utrzymuje się w czołówce. Pierwsze problemy miała mocna Amerykanka Chloe Woodruff, która musiała skorzystać z pomocy technika.

17:35 – Piłka ręczna – No nie ma wielkich emocji w Future Arena. Norweżki bardzo spokojnie już kontrolują przebieg wydarzeń, a Holenderki niby robią co mogą, ale chyba już wiedzą, że nie są w stanie dogonić rywalek. Na kwadrans przed końcem jest 26:20.

17:34 – Pięciobój nowoczesny – Szymon Staśkiewicz spadł na 20. miejsce, ale różnice są niewielkie – do trzeciego miejsca traci 31 pkt. Poza zasięgiem na chwilę obecną prowadzący Aleksander Lesun, który ma 24 pkt. przewagi nad Amro El Gezirym.

17:34 – Zapasy – Dziś Carioca Arena 2 może się mienić na biało i czerwono – nie za sprawą Polaków, a Turków, którzy zgodnie z oczekiwaniami spisują się rewelacyjnie. W kategorii do 86 kg o złoto powalczy Selim Yasar, który zmierzy się z Abdulraszidem Sadulajewem z Rosji, natomiast w wadze do 125 kg znakomity Taha Akgul stanie do pojedynku z Komeilem Ghasemim z Iranu.

17:31 – Pięciobój nowoczesny – James Cooke czasem 1:55,60 ustanawia nowy rekord olimpijski. Poprzedni, słabszy o 0,1 s, należał do Amro El Geziry’ego, który dzisiaj popłynął w czasie 1:55,80.

17:30 – Triathlon – Już 10-sekundowa przewaga Jorgensen i Spirig. Za nimi podążająca grupa: Vicky Holland, Non Stanford (Wielka Brytania), Barbara Riveros (Chile). Do nich dobiega również Australijka Emma Moffatt. Reszta już raczej bez szans na olimpijskie złoto.

17:28 – Zapasy – Z turnieju w kategorii do 125 kg wyeliminowany już także definitywnie Robert Baran. Jego pogromca, Tervel Dlagnev z USA przegrał półfinałową walkę z Irańczykiem Komeilem Ghasemim przed czasem.

17:27 – Kolarstwo górskie – Zawodniczki mają do pokonania dzisiaj 6 okrążeń. Maja startuje z pierwszej linii. Trzymamy kciuki!

17:25 – Pięciobój nowoczesny – Zhongrong Cao, wicemistrz olimpijski z Londynu, najszybszy w przedostatniej, piątej serii. Czas Chińczyka – 2:00,08.

17:26 – Triathlon – Odbiegają Gwen Jorgensen (USA) i Nicole Spirig (Szwajcaria). Za nimi dwie Brytyjki. Dopiero dalej reszta. Tymczasem do biegu rusza także grupa pościgowa, z Agnieszką Jerzyk.

17:24 – Triathlon – Najszybciej buty zmienia Mari Rabie. Reprezentantka RPA do biegu rusza przed Spirig, Moffat i Jorgensen

17:23 – Kolarstwo górskie – Już za chwilę rozpoczną się emocje związane z udziałem Mai Włoszczowskiej w wyścigu MTB. Niestety w zmaganiach nie zobaczymy Katarzyny Solus-Miśkowicz, która na treningu złamała obojczyk.

17:18 – Pięciobój nowoczesny – Zbliżamy się coraz bardziej do złamania bariery 2 minut. Woongtae Jun, najszybszy w czwartej serii, uzyskał czas 2:00,88.

17:17 – Piłka wodna – Na półmetku spotkania prowadzą Hiszpanie 4:3! Brazylijczycy podjęli próbę odrobienia strat, wygrali drugą kwartę 2:1, ale wciąż popełniają błędy w defensywie.

17:15 – Pięciobój nowoczesny – Charles Fernandez z wynikiem 2:03,18 wygrywa trzecią serię pływania. Szymon nieco spadnie w klasyfikacji.

17:14 – Zapasy – Niestety, w starciu gigantów kategorii do 86 kg mistrz świata lepszy od mistrza olimpijskiego. Abdulraszid Sadulajew z Rosji wyraźnie pokonał Safira Safirova z Azerbejdżanu i awansował do finału. To oznacza, że z turniejem żegna się Zbigniew Baranowski.

17:10 – Triathlon – Trzy zawodniczki będące między grupką liderek a główną grupą pościgową wchłonięte. Grupa pościgowa traci jednak do liderek niemal trzy minuty! To dobra sytuacja dla Agnieszki Jerzy, która na rowerze radzi sobie bardzo dobrze. W tym momencie zajmuje 30. miejsce, ale miejsce nawet w czołowej dwudziestce jest jeszcze realne. 

17:08 – Pięciobój nowoczesny – W drugiej serii najlepszy Valentin Prades z czasem 2:04,44. Nieco ponad sekundę wolniejszy dotychczasowy lider, Aleksander Lesun.

17:07 – Piłka ręczna – Jeszcze Holenderki trochę się zerwały do walki, bo cóż im pozostało. Jednak Norweżki zdecydowanie na tę chwilę kontrolują mecz i do przerwy prowadzą 19:13.

17:04 – Pięciobój nowoczesny – Szymon Staśkiewicz piąty w swojej serii z czasem 2:10,16. Zwycięzca tego wyścigu, Pawlo Tymoszczenko, uzyskał rezultat 2:05,59.

17:03 – Zapasy – Tervel Dlagnev wypychnął Roberta Barana za matę i dołożył jeszcze jeden punkt, obejście nic już Polakowi nie dało. Nasz reprezentant przegrywa 2:3 i będzie musiał kibicować Amerykaninowi w jego półfinałowej walce z Komeilem Ghasemim z Iranu.

17:01 – Triathlon – Po 5 z 8 okrążeń kolarskich atakuje Spirig! Szwajcarka samotnie wysuwa się na czoło wyścigu. Rywalki reagują spokojnie. Non Stanford, Andrea Hewitt, Gwen Jorgensen, Flora Duffy. Wielki spokój, nadal robią swoje.

17:00 – Pięciobój nowoczesny – Rozpoczynamy pływanie panów. Już w pierwszej serii popłynie nasz zawodnik, Szymon Staśkiewicz.

17:00 – Skoki do wody – Ależ psuje dwa kolejne skoki Thomas Daley. Brytyjczyk na półmetku rywalizacji zajmuje ostatnie miejsce. Nieudaną próbę w trzeciej rundzie zanotował także Qiu Bo. Srebrny medalista z Londynu jest 10. Prowadzi Chen Aisen. Chińczy ma już prawie 30 pkt. przewagi.

17:00 – Triathlon – Już półtorej minuty przewagi liderek. Zaczyna być jasne, że kwestie medalowe rozstrzygną się raczej między nimi. Nicola Spirig zaczyna dyktować mocne tempo. Szukamy w stawce Agnieszki Jerzyk – Polka na 37. miejscu w tym momencie.

16:58 – Zapasy – Pierwsza runda walki Roberta Barana z Tervelem Dlagnevem z USA za nami. Amerykanin, ukarany za pasywność, zdołał w ostatniej chwili przed upływem 30 sekund wykonać akcję za 2 punkty i to on prowadzi.

16:50 – Triathlon – Pierwsza grupa pościgowa liczy już tylko trzy zawodniczki. Niestety upadek na rowerze zanotowała Sarah True. A zatem czołowa osiemnastka, za nimi dwie Kanadyjki i Brazylijka.

16:50 – Piłka ręczna – Dziękuję, dobranoc. 13:5 dla Norwegii po 17 minutach gry w meczu o 3.miejsce. Niby w finale MŚ Holenderki potrafiły odrobić taką stratę, ale tutaj akurat Pomarańczowe grają dwa razy gorzej jak w grudniu.

16:47 – Triathlon – Ciężar prowadzenia grupy biorą na siebie Non Stanford (Wielka Brytania), Gwen Jorgensen (USA) i Nicola Spirig (Szwajcaria). Prowadząca osiemnastka ma już niemal minutę przewagi nad resztą stawki. Agnieszka Jerzyk póki co utrzymuje się w czwartej dziesiątce.

16:45 – Zapasy – W drugim półfinale kategorii do 86 kg zmierzą się Selim Yasar z Turcji i J’den Cox z USA. A my już czekamy na walki 1/4 finału w najcięższej wadze, z Robertem Baranem w roli głównej w jednej z nich!

16:45 – Piłka wodna – To już ostatni dzień rywalizacji waterpolistów. Przed nami mecz o siódme miejsce. W basenie meldują się Brazylijczycy oraz Hiszpanie.

16:40 – Triathlon – Flora Duffy prowadzi 18-osobową grupkę liderek. 22 sekundy dalej czteroosobowa grupa pościgowa. Kolejne kolarki mają już znaczną stratę. Agnieszka Jerzyk jest w tym momencie 38. Jej grupka do liderek traci ponad półtorej minuty.

16:32 – Triathlon – Wyodrębniła nam się grupa prowadząca w wyścigu kolarskim. Jedzie w niej, wydaje się, 19 zawodniczek. Dalej małe grupki pościgowe. Warto zaznaczyć, że w czołowej grupie mamy Flarę Duffy czy Kate Zaferes. Carolina Routier już odpadła.

16:31 – Zapasy – Niestety, Sharif Sharifov lepszy od Zbigniewa Baranowskiego. Azer pokonał naszego zawodnika w ćwierćfinale kategorii do 86 kg 7:0. O wejście do finału mistrz olimpijski powalczy z mistrzem świata, Abdulrasziwem Sadulajewem z Rosji. Będziemy trzymać kciuki, by wygrał to starcie i dał Polakowi repasaże!

16:27 – Golf – Inbee Park zwiększyła swoją przewagę nad rywalkami do pięciu uderzeń. Dzisiejszy wynik Koreanki to -4. Najlepszy rezultat dnia należy do Rosjanki Verchenovej (-9), która zaliczyła dziś hole on na czwartym dołku.

16:25 – Skoki do wody – Pierwsza seria półfinału pokazuje, że nie tak łatwo będzie dziś pokonać Chińczyków. Pierwszą lokatę, po niemal idealnym skoku, zajmuje Chen Aisen. Tuż za nim jest Qiu Bo. Skład najlepszej trójki uzupełnia Meksykanin Ivan Garcia. Słabiej rywalizację rozpoczął Thomas Daley. Triumfator eliminacji jest 8.

16:22 – Triathlon – Jako pierwsze z wody wybiegły Caroline Routier (Hiszpania) i Mari Rabie (RPA). Tuż za nimi Pamela Oliveira (Brazylia), Flora Duffy (Bermudy) i Andrea Hewitt (Nowa Zelandia). W wodzie sporo straciła Agnieszka Jerzyk. Polka jest w tym momencie w piątej dziesiątce, ze stratą około 45 sekund.

16:22 – Piłka ręczna – To, że pół roku wcześniej spotykasz się w finale MŚ, to jeszcze nic nie znaczy. Właśnie w takiej sytuacji są dziś Holenderki i Norweżki, które w grudniu grały o złoto, a dziś zmierzą się o brąz. Jednak do tego spotkania przystępują z innych pozycji. Dla Holandii ten brąz będzie czymś wielkim, a dla Norwegii jednak porażką. Ale na pewno lepiej mieć brąz, jak nic. Emocji zatem w małym finale kobiet nie powinno zabraknąć.

16:15 – Gimnastyka artystyczna – Po pierwszej rotacji prowadzenie utrzymały Rosjanki. Bardzo dobre występy zbiorówki hiszpańskiej (17.783), białoruskiej (17.583) i bułgarskiej (17.566), sprawiły, że Włoszki spadły na piątą lokatę. Na półmetku kwalifikacji na miejscach premiowanych awansem do finału znajdują się także reprezentacje Japonii, Izraela, Ukrainy, Chin i Brazylii. Gospodynie muszą jednak uważać, ponieważ ich przewaga nad plasującymi się na 11. pozycji Niemkami jest minimalna – 0.116 pkt. Początek drugiej rotacji zaplanowano na godzinę 17:40.

16:13 – Triathlon – Carolina Routier zaczyna uciekać rywalkom. Hiszpanka póki co płynie zdecydowanie najszybciej.

16:11 – Zapasy – Pięknie walczą dziś nasi wolniacy! Robert Baran rozstrzyga walkę z Kirgizem w 1/8 finału kategorii do 125 kg na swoją korzyść efektowną akcją za cztery punkty! Lazarev pokonany, czas na piątego w Londynie Tervela Dagneva z USA. Amerykanin przed momentem wyeliminował wicemistrza świata, Azera Jamaladdina Magomedova.

16:10 – Badminton – Chen Long! Drugie zloto dla Chin w Rio. Mistrz świata 2014 i 2015 mistrzem olimpijskim. A Lee Chong Wei zapisuje na swoim koncie trzeci srebrny medal na igrzyskach. Ma też kilka krązków taiego koloru z mistrzostw świata. Zawsze przegrywa w finale z Chińczykami – Lin Dan lub Chen Long. Czy dotrwa do Tokio? Wątpliwe.

16:04 – Skoki do wody – Przed nami ostatni półfinał w skokach do wody. O prawo startu w wieczornym finale skoków mężczyzn z wieży 10-metrowej powalczy 18 zawodników. Wczorajsze eliminacje pewnie wygrał Thomas Daley. Brytyjczyk wyraźnie wyprzedził, uznawanych za faworytów, reprezentantów Chin: Chen Aisena i Qiu Bo oraz obrońcę tytułu Davida Boudie. Czy dziś potwierdzi wysoką dyspozycję?

16:00 – Zapasy – Czas na walkę kolejnego Polaka. W 1/8 finału kategorii do 125 kg nasz wicemistrz Europy Robert Baran zmierzy się z Aiaalem Lazarevem z Kirgistanu.

16:00 – Badminton – To już naprawdę decydujące fragmenty. Chen Long prowadzi 15:12. Malezyjczykowi brakuje nieco szczęścia w niektórych zagraniach, zwłaszcza przy siatce.

16:00 – Triathlon – Ruszyły! Wśród zawodniczek jest nasza Agnieszka Jerzyk. Ściskamy zatem kciuki, wierząc w jak najlepszy start Polki.

15:50 – Badminton – Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć. Widzimy to, co w badmintonie najlepsze- długie wymiany, szalone odbicia, kapitalna technika, potężna moc smeczów. Wynik w drugim secie oscyluje wciąż wokół remisu. Long Chen prowadzi w tej chwili 9:8.

15:40 – Zapasy – W kolejnej rundzie Baranowskiego czeka kolejne wielkie wyzwanie. Po drugiej stronie maty stanie mistrz olimpijski z Londynu w kategorii do 84 kg, Sharif Sharifov. W tym sezonie Azer nie imponuje jednak formą, więc… Nie zapeszamy!

15:40 – Gimnastyka artystyczna – Siedem zbiorówek zaprezentowało już występy ze wstążkami. Na półmetku pierwszej rotacji prowadzą Rosjanki, które jako jedyne otrzymały notę powyżej 18 pkt. (18.283). Kolejne miejsca dla Włoszek (17.516), Japonek (17.416) i reprezentacji Izraela (17.250).

15:38 – Zapasy – Ależ pięknie walczył z Gruzinem Zbigniew Baranowski! Nasz zapaśnik pokonuje mistrza świata, dzięki obejściu swojego rywala! Wynik 2:2 premiuje awansem Polaka. Mamy ćwierćfinał i wielką niespodziankę! BRAWO!

15:33 – Badminton – Chen Long bliżej złota! Po naprawdę przepieknej grze Chińczyk wygrywa pierwszą partię do 18.

15:27 – Zapasy – Czas na pierwszego Polaka na macie. W kategorii do 86 kg Zbigniew Baranowski zmierzy się w 1/8 finału z Sandro Aminashvilim, brązowym medalistą ubiegłorocznych mistrzostw świata. Trzymamy kciuki za naszego debiutanta!

15:16 – Kajakarstwo – Ostatnie kajakarskie złoto w Rio jedzie do Niemiec. W kajakowych męskich czwórkach srebro dla Słowaków, a brąz dla Czechów.

15:10 – Kajakarstwo – Finał B męskich kajakowych czwórek wygrywają Rosjanie. Przed nami ostatni wyścig tych igrzysk, Finał A w tej konkurencji.

15:04 – Gimnastyka artystyczna – Fanów gimnastyki artystycznej czekają dziś wielkie emocje! Wieczorem w Rio o medale w wieloboju powalczą indywidualistki. Najpierw jednak na planszy gimnastycznej zaprezentują się zbiorówki. W kwalifikacjach wieloboju drużynowego zobaczymy czternaście reprezentacji narodowych, złożonych z pięciu gimnastyczek. W tym gronie zabraknie niestety reprezentantek Polski. Każdy zespół wykona dwa ćwiczenia: z pięcioma wstążkami oraz z dwoma obręczami i trzema parami maczug. Osiem zbiorówek, które otrzymają najwyższe noty awansuje do finału zmagań i jutro powalczy o olimpijskie medale. Faworytkami zmagań są Rosjanki, ale stawka w rywalizacji zespołowej jest bardziej wyrównana niż w przypadku indywidualistek. Aktualnie trwa pierwszy występ – na planszy reprezentantki Izraela wykonują ćwiczenie ze wstążkami.

15:00 – Badminton – To będzie godne uwieńczenie badmintonowego turnieju w Rio. Dwóch najwyżej rozstawionych, dwóch obiektywnie najlepszych singlistów ostatnich lat – Lee Chong Wei (Malezja) kontra Chen Long (Chiny). Czy Malezyjczycy doczekają się wreszcie olimpijskiego złota? Czy wiecznie drugi Chong Wei zdobędzie wreszcie jakiś ważny tytuł? Odpowiedź na te zagadki za około 60-80 minut.

14:53 – Zapasy – Już za kilka minut początek przedostatniego dnia zmagań na zapaśniczych matach. W Carioca Arena 2 pojawią się dziś pierwsi polscy wolniacy: Zbigniew Baranowski w kategorii (86 kg) i Robert Baran (125 kg).

14:53 – Kajakarstwo – Węgierki ze złotem! Danuta Kozak z trzecim tytułem mistrzowskim na tych igrzyskach. Drugie Niemki, trzecie Białorusinki.

14:53 – Taekwondo – Dzisiaj ostatni dzień zmagań taekwondzistów w Carioca 3. Do walki przystępują specjaliści od najcięższych wag: +67 kg kobiet i +80 kg mężczyzn. Nie ma wśród nich Polaków, choć blisko wywalczenia kwalifikacji była Aleksandra Kowalczuk.

14:50 – Badminton – Duńczyk! Viktor Axelsen z brązem igrzysk olimpijskich. Wygrał cztery ostatnie wymiany. Legendarny Lin Dan bez medalu w Rio. Dwukrotny mistrz olimpijski, pięciokrotny mistrz świata, zdobywca niezliczonych medali w chińskiej drużynie, multimedalista igrzysk azjatyckich i mistrzostw Azji, triumfator 62 turniejów rankingowych. Singlista wszechczasów żegna się (zapewne) z olimpijskimi szrankami przegraną. „Umarł król, niech żyje król’. Duńczycy mają drugi medal w Rio, a Axelsen, przecież niedawny mistrz świata juniorów wchodzi na drogę do objęcia rządów w męskim singlu. Następca Petera Gade za cztery lata powalczy na pewno o coś więcej.

14:45 – Badminton – Dramatyczna końcówka meczu o brąz. Lin dan i Viktor Axelsen mają po 17 punktów.

14:43 – Kajakarstwo – Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Edyta Dzieniszewska i Marta Walczykiewicz wygrywają finał B kajakowych czwórek. I znów „co z tego”? One mialy walczyć o medale, a pozostało 9. miejsce. Smutek.

14:27 – Kajakarstwo – Mają swoje wielkie święto Brazylijczycy na Lagoa Stadium. Erlon de Souza Silva i Isaquias Quieroz dos Santos długo prowadzili w finale C2 na 1000 metrów. Na ostatnich metrach wyprzedzili ich Niemcy Sebastian Brendel i Jan Vendrey. Dla Brendela to drugie złoto w Rio, dla Quieroza trzeci medal (miał srebro i brąz w jedynkach). Brąz w dwójkach dla Ukraińców.

14:21 – Badminton – Tak jak w półinale, tak i tu Lin Dan wygrywa pierwszą partie, by potem dość łatwo oddać drugi set. 21:10 dla Viktora Axelsena i 3:0 w decydującym secie.

14:17 – Kajakarstwo – Wygrywają Michał Kudła i Mateusz Kamiński finał B w kanadyjkowych dwójkach na dystansie kilometra. No cóż, można się z tego cieszyć, można żałować, że nie popłyną jednak w finale A, który już za chwilę.

14:08 – Kajakarstwo – Liam Heat z Wielkiej Brytani mistrzem olimpijskim w K1 na sprinterskim dystansie 200 metrów. Srebro dla Francuza Maxiem Beaumont, brąz dla Hiszpana Saula Craviotto i Niemca Ronalda Rauhe. Na metę dopłynęli w identycznym czasie.

13:58 – Badminton – Długo w pierwszej partii to był bardzo wyrównany mecz. Punkt za punkt, Axelsen momentami nawet prowadził, ale końcówka w wtykonaniu Lin Dan była piorunująca. Od stanu 15:15 Chińczyk wygrał sześć wymian i prowadzi w pojedynku o olimpijski brąz 21:15.

13;50 – Kajakarstwo – Niestety (czy to jest najczęstsze słowo w naszych relacjach?) bez emocji patrzeć będziemy na ostatni dzień zmagań kajakarzy. Dwie polskie osady, które widziane były wśród walczących o najwyższe laury wystąpią tylko w finałach B. Dziś rozdane zostaną cztery komplety medali.

13:30 – Golf – Na polu golfowym pojawiają się coraz lepsze zawodniczki. Swoje umiejętności prezentują już między innymi Kanadyjka Brooke Henderson czy Amerykanka Stacy Lewis. Prowadzące trio Park, Ko i Piller walkę o medale rozpoczną kwadrans przed godziną 14.

13:22 – Badminton – Pora na badmintonowy deser. Deser, który podają tylko w restauracjach z trzema gwiazdkami Michelin. Mecze finałowe singla mężczyzn. O medal brązowy zagrają Duńczyk Viktor Axelsen z Chińczykiem Lin Dan, o z łoto Malezyjczyk Lee Chong Wei z Chen Long z Chin. Przed nami zapewne 2-3 godziny badmintonowej uczty.

12:30 – Golf – Na Olympic Golf Course rozpoczął się finał turnieju golfowego pań. Rozpoczął się niestety bez liderki po pierwszym dniu Tajki Jutanugarn, która wycofała się z turnieju z powodu kontuzji kolana.

Mateusz Górecki1997 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password