Rio 2016 – Golf: Inbee Park na prowadzeniu przed rundą finałową

Koreanka Inbee Park prowadzi po trzech dniach olimpijskich zawodów kobiet w golfie. Na drugim miejscu sklasyfikowane są ex aequo dwie zawodniczki: Nowozelandka Ko i Amerykanka Piller.

Mimo zachowanego prowadzenia nie był to udany dzień dla Inbee Park. Koreanka zakończyła wczorajszy dzień z wynikiem jednego uderzenia poniżej par. Na jej piątkowy wynik złożyło się aż pięć bogey’ów. Warto zaznaczyć, że podczas dwóch pierwszych dni bogey przytrafił się Azjatce tylko jeden raz.

Park czuje na swoich plecach oddech wielkiej faworytki do złotego medalu Nowozelandki Lydii Ko. Trzecia runda była jak na razie najlepszą w wykonaniu Ko, a wynik dnia -6 pozwolił jej awansować na pozycję wiceliderki turnieju. W pamięci kibiców zgromadzonych na Olympic Golf Course zapisało się jej uderzenie na ósmym dołku, kiedy to zaliczyła hole on.

Ko pozycję wiceliderki dzieli z Amerykanką Geriną Piller, która na podium zamieniła swoją rodaczkę Stacy Lewis. W pierwszej piątce klasyfikacji oprócz liderki znajdują się jeszcze dwie Koreanki. Na piątym miejscu uplasowały się Chun i Yang. Mają one jednak już sześć uderzeń straty do swojej rodaczki Park.

W turnieju nie oglądamy już liderki po pierwszej rundzie Tajki Ariyi Jutanugarn. Azjatka wycofała się z rywalizacji po trzynastym dołku z powodu kontuzji kolana.

Dziś w samo południe polskiego czasu rozpocznie się ostatnia runda turnieju, która wyłoni medalistki olimpijskie.

Wyniki po trzech rundach:

1. Inbee Park (Korea Południowa) -11
2. Lydia Ko (Nowa Zelandia) -9
2. Gerina Piller (USA) -9
4. Shanshan Feng (Chiny) -8
5. Chun In-gee (Korea Południowa) −5
5. Charley Hull (Wielka Brytania) -5
5. Amy Yang (Korea Południowa) -5
8. Brooke Henderson (Kanada) −4
8. Minjee Lee (Australia) -4
8. Stacy Lewis (USA) -4
8. Anna Nordqvist (Szwecja) -4
8. Su-Hyun Oh (Australia) -4
8. Suzann Pettersen (Norwegia) -4
8. Paula Reto (RPA) -4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password