Rio 2016: Groźny wypadek przy demontażu stadionu

Do groźnego wypadku doszło podczas rozbiórki stadionu do siatkówki plażowej, na którym rozgrywane były mecze sierpniowych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W wyniku incydentu jeden z budowniczych, pracujących przy demontażu stadionu zmarł, a drugi będzie miał amputowaną nogę. Według Reuters Brazil  przyczyną obrażeń było porażenie prądem.

Organizatorzy sierpniowych igrzysk potwierdziły doniesienia brazylijskich mediów, jednocześnie zrzucając odpowiedzialność za wypadek na firmę zajmującą się rozbiórką stadionu. Jak powiedział minister robót publicznych, Viviann Mattos, Komitet Organizacyjny Rio 2016 nie uniknie jednak odpowiedzialności za zaistniałą sytuację. Jako zleceniodawca robót powinien on bowiem monitorować bezpieczeństwo robót.

Dodajmy, że nie jest to pierwszy śmiertelny wypadek podczas prac budowlanych związanych z igrzyskami w Rio. Podczas budowy czwartej linii metra łączącej Barra da Tijuca z centrum Rio de Janeiro, jeden z pracowników został zabity przez ciężarówkę, kolejny spadł z drabiny na tory, a inny doznał śmiertelnych obrażeń po uderzeniu wężem ze sprężonym powietrzem. Większość śmiertelnych wypadków spowodowana była przez porażenia prądem lub wypadki komunikacyjne.

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password