Rio 2016: Im strzelać kazano… Tylko gdzie?

Dwa miesiące dzielą nas od Azjatyckiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Znamy już układ sił, możemy dyskutować o faworytach. Nie wiemy jednak jednego – gdzie odbędą się zawody? Zamieszanie trwa…

O prawo zorganizowania zawodów wciąż walczą, a raczej – chciałoby się powiedzieć – kłócą się głównie dwa miasta. Kuwejt City oraz stolica Indii – New Delhi.

Sytuacja wydaje się być dosyć komiczna, choć dla kibiców bardziej niż komedię przypominać może kino akcji, dla zawodników zaś – dramat. I to wcale nie jakiś romantyczny, lecz całkowity, pełnometrażowy film dokumentalny.

Zaczęło się od tego, że organizacja Azjatyckiego Turnieju Kwalifikacyjnego została przyznana stolicy Kuwejtu. Kwalifikacjami miały być mistrzostwa kontynentu, które odbędą się tam w styczniu.

Światowa Federacja dostrzegła jednak w całej sprawie niejasności. Jak donosi New Delhi Times – zapadła zatem decyzja o tym, że zawody kwalifikacyjne odbędą się nie w stolicy Kuwejtu, a… w stolicy Indii. Jak można się spodziewać organizatorzy kuwejckiego turnieju nie byli zachwyceni.

Zachwycona nie jest również Azjatycka Federacja Strzelecka. I przez to… nikt na 100% nie wie gdzie odbędą się olimpijskie kwalifikacje. Jedni oponują za Kuwejtem, drudzy za New Delhi. Najbardziej zakręceni muszą być w tej sytuacji jednak sami zawodnicy. Ci, którzy zwykle muszą zachowywać koncentrację na najwyższym poziomie, teraz… wiedzą tylko tyle, że mają strzelać. Ale gdzie? To, miejmy nadzieję, rozstrzygnie się na przestrzeni najbliższych dni.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password