Rio 2016 – Jeździectwo, skoki: Skelton nowym mistrzem

Brytyjczyk Nick Skelton został mistrzem olimpijskim w skokach przez przeszkody. Do podziału medali potrzebne było rozegranie rozgrywki.

W pierwszym finałowym przejeździe trzynaście par zachowało czyste konto, nie popełniając na parkurze żadnego błędu. Dwa duety jedynie przekroczyły limit czasu i zarobiły jeden punkt karny, natomiast kolejnych jedenaście awansowało do drugiego nawrotu ze zrzutką. W ostatecznej walce o medale znalazło się zatem 27 par.

Po drugim nawrocie bezbłędnych pozostało sześciu zawodników – Nick Skelton na Big Starze, Steve Guerdat na Nino des Buissonnets, Sheikh Ali Al Thani na First Devision, Kent Farrington na Voyeurze, Peder Fredricson na All In i Eric Lamaze na Fine Lady 5. Pomiędzy nimi rozegrana została rozgrywka, w której oprócz poprawności liczył się też czas przejazdu.

Dwóch zawodników, Skelton i Fredricson, zaliczyło czysty przejazd, jednak Brytyjczyk zrobił to w lepszym czasie (42,82 s) i to on zdobył złoto, a Szwed musiał zadowolić się srebrem. Brązowy medal zdobył Lamaze, który, podobnie jak Guerdat, miał zrzutkę, jednak przejechał parkur o blisko sekundę szybciej niż Szwajcar.

Wyniki końcowe:
1. Nick Skelton (Wielka Brytania) – 0+0 pkt.
2. Peder Fredricson (Szwecja) – 0+0 pkt.
3. Eric Lamaze (Kanada) – 0+4 pkt.
4. Steve Guerdat (Szwajcaria) – 0+4 pkt.
5. Kent Farrington (USA) – 0+8 pkt.
6. Sheikh Ali Al Thani (Katar) – 0+8 pkt.
7. Jeroen Dubbeldam (Holandia) – 1 pkt
8. Matias Albarracin (Argentyna) – 2 pkt.a

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password