Rio 2016 – Kolarstwo BMX: Genialna Kolumbijka obroniła tytuł, zaskakujący finał mężczyzn!

Kolumbijka Mariana Pajon nie dała szans rywalkom i po raz drugi z rzędu sięgnęła po złoto olimpijskie w kolarstwie BMX. Niesamowity finał w rywalizacji mężczyzn wygrał Amerykanin Connor Fields.

Gdy rozpoczynał się decydujący wyścig mężczyzn o złoty medal olimpijski uwaga kibiców skupiona była na Australijczykach Samie Willoughbym i Anthonym Deanie. To oni bowiem wygrali wszystkie wyścigi półfinałowe, a więc przed ostatnim startem uchodzili za faworytów. Rzeczywistość okazała się dla nich brutalna – obaj nie zdobyli choćby brązowego medalu.

Złoto trafiło zatem nieco niespodziewanie do Connora Fieldsa, który w Rio choć zawsze był w czołówce, to dopiero w finale okazał się najlepszy. Za Amerykaninem finiszował Holender Jelle van Gorkom, a brązowy medal wywalczył Kolumbijczyk Carlos Alberto Ramirez Yepes, który zaledwie o 5 tysięcznych sekundy okazał się lepszy od drugiego z reprezentantów USA Nicholasa Longa.

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Mariana Pajon. Kolumbijka wygrała zarówno seeding run (czasówkę), wszystkie trzy wyścigi półfinałowe, jak i finał. Tym samym obroniła złoto wywalczone przed czterema laty. Drugie miejsce przypadło Amerykance Alise Post, a trzecie Wenezuelce Stefany Hernandez.

Do finału nie awansowała chyba jedyna, która mogła zagrozić Marianie Pajon – Caroline Buchanan. Australijczycy kończą zatem zmagania bez medalu, chociaż liczyli zapewne aż na trzy krążki.

Finał mężczyzn:
1. Connor Fields (USA) 34.642
2. Jelle van Gorkom (Holandia) +0.674
3. Carlos Alberto Ramirez Yepes (Kolumbia) +0.875
4. Nicholas Long (USA) +0.880
5. Tory Nyhaug (Kanada) +1.032
6. Sam Willoughby (Australia) +1.683
7. Niek Kimmann (Holandia) +1.937
8. Anothony Dean (Australia) DNF

Finał kobiet:
1. Mariana Pajon (Kolumbia) 34.093
2. Alise Post (USA) +0.342
3. Stefany Hernandez (Wenezuela) +0.662
4. Brooke Crain (USA) +1.427
5. Jarosława Bondarenko (Rosja) +1.924
6. Elke Vanhoof (Belgia) +5.445
7. Laura Smulders (Holandia) +1:18.142
8. Manon Valentino (Francja) +2:07.016

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password