Rio 2016 – Kolarstwo szosowe: Anna Harkowska srebro x4! Storey złoto x13!

Co to był za wyścig, co to były za emocje. Co to była za dramaturgia! Anna Harkowska została wicemistrzynią paraolimpijską po raz czwarty w karierze! 

Anna Harkowska na trasę 20 km czasówki zlokalizowanej w pięknym otoczeniu przyrody, przy wybrzeżu Rio de Janerio wyruszyła z planem zdobycia medalu. Może złotego. Rywalka Sarah Storey wyruszyła po 13-sty złoty medal w karierze! Sprawdziły się oba scenariusze Harkowska ma medal, Brytyjka ma złoto.

Pierwsze 10 km i już pierwsze rozstrzygnięcia na trasie. Polka wyruszyła na trasę o 8:27 czasu lokalnego, minutę przed Storey, ale dała się dogonić a potem na trasie wyprzedzić. Wiadomo było już wtedy, że złoto powędruje do Wielkiej Brytanii! Polka na półmetku miała trzeci czas i traciła 4 sekundy do Amerykanki Samanthy Bosco. Z kolei nad inną zawodniczką spod gwiaździstego sztandaru Jennifer Schuble miała 15 sekund przewagi.

Drugie 10 km było bardzo nerwowe. Czekaliśmy na Anię Harkowską. Okazało się, że zanim dojechała do mety to osłabła Jennifer Schuble i dała się wyprzedzić srebrnej medalistce z toru na 3 km, mianowicie Chrystal Lane. Drżeliśmy więc o Anię.

Polka dojechała do mety druga i tak już zostało! 28:52.79! 90 sekund za Storey, ale czwarty srebrny medal stał się faktem! Wyprzedziła Bosco o 12 sekund, której przypadł w udziale brąz!

Wielkie brawa dla jej trenera Mariana Kowalskiego, który ciągle prowadzi Anię Harkowską do wielkich sukcesów. Słowa zachwytu również dla Sarah Storey. 13-sty złoty medal!

Wyniki jazdy indywidualnej na czas (kat. C5)

1. Sarah Storey (Wielka Brytania) 27:22.42
2. Anna Harkowska (Polska) 28:52.79
3. Samantha Bosco (USA) 29:04.66

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password