Rio 2016 – Lekkoatletyka: Anna Trener-Wierciak z brązem!

Na zakończenie dnia niezwykle miłą niespodziankę sprawiła Anna Trener-Wierciak! Polka, po raz pierwszy startująca w igrzyskach paraolimpijskich, wywalczyła brązowy medal w skoku w dal!

Start w Rio jest dla Anny Trener-Wierciak paraolimpijskim debiutem. Za naszą reprezentantką już występ w biegu na dystansie 100 m – tutaj sukcesów nie było, Polka nie przebrnęła eliminacji. Zupełnie inaczej ułożyła się jednak rywalizacja w konkursie skoku w dal.

Konkurs od początku układał się po myśli Anny Trener-Wierciak, która już w pierwszej kolejce uzyskała rezultat 4.53. Ta próba pozwoliła naszej lekkoatletce od razu wskoczyć na drugie miejsce w klasyfikacji. Dalej skakała jedynie Chinka Junfei Chen.

W trzeciej serii skoków lepszy rezultat od reprezentantki Polski uzyskała Australijka Taylor Doyle (4.62). Anna Trener-Wierciak w swoich pozostałych próbach nie zdołała poprawić wyniku z pierwszej kolejki (w trzeciej wyrównała ten rezultat). Sporo strachu napędziła Polce Litwinka Ramune Adomaitiene, która w swoim trzecim skoku uzyskała odległość zaledwie o centymetr krótszą od reprezentantki naszego kraju. Trzy ostatnie serie skoków nie przyniosły jednak zmian w klasyfikacji. Anna Trener-Wierciak ukończyła zmagania na trzecim miejscu i może świętować zdobycie pierwszego paraolimpijskiego medalu w karierze.

Skok w dal kobiet T38:
1. Junfei Chen, Chiny 4.77
2. Taylor Doyle, Australia 4.62
3. Anna Trener-Wierciak, Polska 4.53

 

 

Inga Świetlicka939 Posts

<p>Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password