Rio 2016 – Lekkoatletyka: Daniel Pek z medalem! Korc tuż za podium

Fantastycznie spisali się Polacy w biegu na 1500m w kategorii T20. Daniel Pek zajął drugie miejsce, zgarniając tym samym kolejny srebrny medal dla reprezentacji Polski. Tuż za podium uplasował się za to Rafał Korc.

Od rana wiadomo było, że ten wyścig może przynieść nam wiele radości. Do finału biegu na 1500m w kategorii T20, a zatem dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, zakwalifikowało się bowiem dwóch Polaków – Daniel Pek i Rafał Korc.

Cały wyścig ustawił Michael Brannigan. Amerykanin od początku biegł bardzo szybko i oddalał się systematycznie od reszty stawki. To on zatem pewnie zgarnął medal złoty. To co nas interesowało najbardziej działo się jednak za jego plecami. Tam do ostatnich metrów rywalizowali Daniel Pek, Rafał Korc i Irańczyk Peyman Nasiri Bazanjani.

Najlepszym finiszem popisał się Pek. Dzięki temu to on właśnie zgarnął srebrny medal. Mimo pobicia rekordu życiowego, do medalu minimalnie zabrakło Rafałowi Korcowi. Niewiele przegrał on z Nasirim Bazanjanim i to Irańczyk mógł cieszyć się ze zdobycia medalu brązowego.

Wyniki biegu na 1500m (klasa T20):
1. Michael Brannigan (USA) – 3:51.73
2. Daniel Pek (POLSKA) – 3:56.17
3. Peyman Nasiri Bazanjani (Iran) – 3:56.24
4. Rafał Korc (POLSKA) – 3:56.54
5. Paweł Walukiewicz (Ukraina) – 3:58.18

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password