Rio 2016 – Lekkoatletyka: Jest kolejny medal! Srebrny Michał Derus!

Świetnie zaprezentował się dziś Michał Derus. Polak w finale biegu na 100m kategorii T45-47, a zatem dla zawodników z dysfunkcją lub po amputacji kończyn, jako drugi przekroczył linię mety. Zdobył tym samym srebrny medal paraolimpijski.

Już w poprzednich biegach Michał Derus pokazywał, że rywale muszą się z nim liczyć. Polak od początku paraolimpiady popisywał się szybkim tempem, a z biegu na bieg – jak się okazało – tylko się rozkręcał.

Finał zawodów na 100m w kategorii dla osób z dysfunkcją lub po amputacji kończyn (T45-47) był zdecydowanie najszybszym z biegów. Nieprawdopodobnie pobiegł Petrucio Ferreira dos Santos. Brazylijczyk czasem 10,57 sec. ustanowił nowy rekord świata.

Biegaczowi z Kraju Kawy nie ustąpił Michał Derus. Polak do ostatnich milimetrów bieżni ścigał się w walce o srebrny medal z innym reprezentantem gospodarzy – Yohanssonem Nascimento. Ostatecznie to nasz rodak okazał się minimalnie lepszy i osiągnąwszy czas 10,79 sec., mógł cieszyć się ze srebrnego medalu. Dodajmy, że był to najszybszy bieg Derusa w tym sezonie.

Wyniki biegu na 100m:
1. Petrucio Ferreira dos Santos (Brazylia) –  10,57 sec.
2. Michał Derus (POLSKA) – 10,79 sec.
3. Yohansson Nascimento (Brazylia) – 10,79 sec.
4. Wang Hao (Chiny) – 11,03 sec.
5. Roderick Townsend-Roberts (USA) – 11,08sec.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password