Rio 2016 – Lekkoatletyka: Jeszcze jeden brąz!!! Katarzyna Piekart na najniższym stopniu podium!


Katarzyna Piekart to kolejna spełniona medalowa nadzieja! Nasza oszczepniczka, dotychczasowa rekordzistka świata w kategorii F46 (amputacje i dysfunkcje kończyn), uległa dzisiaj w „kosmicznym” konkursie Hollie Arnold z Wielkiej Brytanii i Nowozelandce Holly Robinson. Niemniej zasłużyła na niemałe gratulacje, ponieważ konkurs miał niesamowicie wysoki poziom!

Konkurs od samego początku był niesamowicie ciekawy. Już w pierwszym rzucie do wynoszącego 41,15 metra rekordu zbliżyła się Hollie Arnold, która rzuciła ledwie 5 centymetrów bliżej. Nasza reprezentantka również rzuciła daleko – 40,35 m, jednak wyprzedzała ją po rzucie na 40,80 m Nowozelandka Holly Robinson. Pozostałe uczestniczki tego konkursu w żadnym rzucie nie przekroczyły 40 metrów. Piekart poprawiła się w drugiej próbie rzucając 41,07 m i dzięki temu awansowała na drugą pozycję. Show należał jednak do Arnold, która poprawiła rekord świata rzucając aż 41 metrów i 68 centymetrów! W kolejnej próbie żadna z tych trzech nie poprawiła się. W czwartym rzucie Robinson zdołała rzucić 40,83 m co jednak nie poprawiało jej pozycji. W przedostatniej próbie jednak, podczas gdy Polka znów rzuciła słabiej, a Brytyjka spaliła, rzuciła imponujące 41,22 m. Dzięki temu, niestety, wyprzedziła Piekart. W ostatniej rundzie ani Kasia, ani Nowozelandka nie zdołały już rzucić dalej i utrzymały swoje pozycję. Konkurs kończyła, pewna już złota, Arnold. I wtedy dokonała czegoś niesamowitego. Czegoś czego nikt by nie przewidział. Rzuciła aż 43 (sic!) metry i centymetr!!! Pobiła poprzedni swój rekord z tego dnia o ponad metr, a rekord Piekart sprzed konkursu prawie o 2 metry. Nie miała dziś sobie równych.

1. Hollie Arnold (Wielka Brytania) 43,01
2. Holly Robinson (Nowa Zelandia) 41,22
3. Katarzyna Piekart (Polska) 41,07
4. Hongmei Zhao (Chiny) 39,82
5. Madeleine Hogan (Australia) 39,75
6. Saska Sokolov (Serbia) 33,26
7. Surang Khamsuk (Tajlandia) 28,46
8. Maryam Almatrooshi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) 26,94Szymon Frąckiewicz423 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password