Rio 2016 – Lekkoatletyka: Lucyna Kornobys srebrną medalistką w pchnięciu kulą!

Lucyna Kornobys zdobyła srebrny medal w konkursie w pchnięciu kulą K F34! To pierwszy paraolimpijski krążek w jej karierze! Lepsza od Polki była jedynie Chinka Lijuan Zou, która z wynikiem 8.75 ustanowiła nowy rekord świata.

Konkurs w pchnięciu kulą K F34 składał się z dwóch części. W każdej z nich zawodniczki oddały po trzy próby. Do rywalizacji przystąpiło siedem kulomiotek. Jako pierwsza zaprezentowała się Lucyna Kornobys. Polka bardzo obiecującą rozpoczęła zmagania. W każdej z trzech prób pchnęła kulę pod linię 8 m: 7.81, 8.00 i 7.96 i przez długi czas pierwszej części konkursu była na prowadzeniu. Dopiero Lijuan Zou zepchnęła Kornobys na drugie miejsce. Faworyzowana Chinka w fantastycznym stylu zakończyła pierwszą część rywalizacji, ustanawiając nowy rekord świata wynikiem 8.75.

W drugiej serii pchnięć Lucyna Kornobys nie zdołała poprawić swojego wyniku (7.47, 7.51, 7.68), co skreśliło jej szanse na złoty medal. Na prowadzeniu utrzymała się Lijuan Zou. Pozostałe rywalki Polki pchnęły kulę na odległość mniejszą niż osiem metrów, dzięki czemu srebrny medal trafił właśnie do reprezentantki Polski! Najbliższa wyniku Kornobys była Nowozelandka Jessica Hamill (7.54). 

Pełne wyniki dostępne są tutaj. Tak prezentuje się podium konkursu w pchnięciu kulą K F34:

  1. Lijuan Zou (Chiny)
  2. Lucyna Kornobys (Polska)
  3. Jessica Hamill (Nowa Zelandia)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password