Rio 2016 – Lekkoatletyka: Lucyna Kornobys tuż za podium

Niewiele zabrakło Lucynie Kornobys, aby znaleźć się na podium konkursu rzutu oszczepem kategorii F34. Ostatecznie jednak nie udało się Polce poprawić wyniku z początku konkursu, przez co zawody zakończyła na 4. pozycji.

Kategoria F34 to część zawodów przeznaczona dla sportowców z porażeniem mózgowym. Oszczepniczki rzucają z pozycji siedzącej. W tej konkurencji dzielnie walczyła dziś Lucyna Kornobys.

Jak okazało się później, wszystko rozstrzygnęło się podczas pierwszych rzutów. W dalszych próbach żadnej z zawodniczek z czołówki nie udało się bowiem poprawić swojego wyniku. Nieprawdopodobnie odpaliła Chinka Zou Lijuan, która posłała oszczep na 21,86m. Pobiła tym samym rekord świata i zapewniła sobie paraolimpijskie złoto.

Bardzo solidnie oszczepem rzucały również Marjaana Heikkinen (Finlandia, 18,42m) i Frances Herrmann (Niemcy, 18,16m). Odległości uzyskane przez nie wystarczyły do medalu. Niestety, mimo wyrównania odległości swojego najlepszego rzutu w sezonie, do medalu minimalnie zabrakło Lucynie Kornobys. Nasza reprezentantka w swojej najlepszej próbie rzuciła na 17,88m. Jej przewaga nad kolejnymi zawodniczkami była spora.

Po tak dobrym rzucie żałować możemy jedynie, ze za 4. miejsca medali nie przyznają. Kolejny raz bowiem właśnie na tym miejscu kończy zawody w Rio Polak czy Polka.

Wyniki rzutu oszczepem:
1. Zou Lijuan(Chiny) – 21,86m
2. Marjaana Heikkinen (Finlandia) – 18,42m
3. Frances Herrmann (Niemcy) – 18,16m
4. Lucyna Kornobys (POLSKA) – 17,88m

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password