Rio 2016 – Lekkoatletyka: Mariusz Sobczak 6. w skoku w dal


Srebrny medalista z Londynu Mariusz Sobczak zajął 6. miejsce w konkursie skoku w dal w klasie T36. Emocjonującą batalię o złoto wygrał Australijczyk Brayden Davidson. Do półfinału biegu na 200 metrów w klasie T11 awansowała Joanna Mazur.

W dzisiejszym konkursie Mariusz Sobczak bronił srebrnego medalu wywalczonego w Londynie. Ta sztuka mu się nie powiodła, gdyż zajął 6. miejsce. Na początku rywalizacji Polak plasował się na 8. miejscu. Było to efektem pierwszej próby na odległość 4,78 metra. Sobczak opuścił ostatnią lokatę dopiero w czwartej kolejce, kiedy to skoczył 5,13 m. W następnej próbie Sobczak poprawił się o 2 centymetry, ale do medalu było bardzo daleko.

Niezwykle ciekawa była walka o złoto. Najpierw Australijczyk Brayden Davidson, a później reprezentant gospodarzy Rodrigo Parreira da Silva ustanowili nowy rekord paraolimpijski. Zarówno jeden jak i drugi skoczyli o 5,62 metra. Wygrał Davidson, który miał lepszy drugi najlepszy wynik. Centymetr gorzej o Australijczyka i Brazylijczyka skoczył Ukrainiec Roman Pawlik. Obrońca tytułu musiał zadowolić się brązowym medalem.

Joanna Mazur i jej przewodnik Michał Stawicki zajęli w swoim biegu 3. lokatę w czasie 26.62. Do półfinału bezpośrednio kwalifikowała się jedna zawodniczka. Jednak Polka znalazła się wśród siedmiu zawodniczek, które awansowały dzięki uzyskanym czasom.

Wyniki konkursu skoku w dal:

1. Brayden Davidson (Australia) 5.62 m
2. Rodrigo Parreira da Silva (Brazylia) 5.62 m
3. Roman Pawlik (Ukraina) 5.61 m
4. Mohamad Ridzuan Mohamad Puzi (Malezja) 5.36 m
5. William Stedman (Nowa Zelandia) 5.35 m
6. Mariusz Sobczak 5.15 m
7. Yifei Yang (Chiny) 5.12 m
8. Ran Xu (Chiny) 4.95 mLogin

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password