Rio 2016 – Lekkoatletyka: Srebro Bartosza Tyszkowskiego!

Bartosz Tyszkowski zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w pchnięciu kulą w kategorii F41! Do złota zabrakło naprawdę niewiele, bo… zaledwie 1 centymetr. O tyle lepszy od Polaka był dziś Niemiec Niko Kappel.

Od początku zawody układały się po myśli Tyszkowskiego. Już w swojej pierwszej próbie Polak posłał kulę na 13,34m. Było to zdecydowanie najlepsze pchnięcie, wśród siedmiu zawodników, biorących udział w rywalizacji.

Jak się okazało, poziomowi Polaka dorównywał tylko Niemiec Niko Kappel, któremu udało się w swoim trzecim pchnięciu posłać kulę na odległość 13,38m. Na prowadzenie wyszedł jednak tylko przez chwilę, gdyż po momencie Tyszkowski odpowiedział mu odległością 13,56m.

Wydawało się, że mimo dobrej dyspozycji Niemca, Polak zmierza po złoto paraolimpijskie. Stała się jednak rzecz podobna, z jaką musiał pogodzić się jeszcze nie tak dawno Piotr Małachowski. W swojej przedostatniej próbie Niko Kappel uzyskał swój najlepszy wynik w życiu, miotając kulą na 13,57m i wyprzedzając Bartka Tyszkiewicza o centymetr…

Polak nie poprawił już swojego osiągnięcia i dziś musiał uznać wyższość Niemca. Możemy być jednak z niego bardzo dumni. W całym konkursie jedyne emocje związane były właśnie z rywalizacją Polaka i Niemca. Pozostali zawodnicy posyłali kule sporo bliżej.

Podium pchnięcia kulą kat. F41:
1. Niko Kappel (Niemcy) – 13,57m
2. Bartosz Tyszkowski (POLSKA) – 13,56m
3. Xia Zhiwei (Chiny) – 12,33m

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password