Rio 2016 – Lekkoatletyka: Szczęśliwa siódemka! Kolejny medal Alicji Fiodorow!


Alicja Fiodorow wywalczyła drugi tytuł wicemistrzyni paraolimpijskiej podczas igrzysk w Rio! Do srebra w rywalizacji na 100 m., dołożyła krążek na dystansie dwukrotnie dłuższym. To już siódmy medal w karierze naszej sprinterki!

Rywalizacja biegaczek na dystansie 200 m w kategorii T47 (amputacje i dysfunkcje kończyn górnych) do złudzenia przypominała to, co działo się przed kilkoma dniami w walce na „setkę”. Pod nieobecność kontuzjowanej Kubanki Yunidis Castillo, faworytką do złota była Amerykanka Deja Young, a do srebra – nasza zawodniczka. Nie było niespodzianek i biegł przebiegł zgodnie z przewidywaniami. Amerykanka i Polka zostawiły rywalki daleko w tyle i stoczyły między sobą piękną walkę o zwycięstwo. Polka długo dotrzymywała kroku zawodniczce z USA, jednak na finiszu szybsza – podobnie jak w biegu na 100 m. – okazała się rywalka. Tym samym Deja Young wywalczyła w Rio drugie złoto (25.46), a Alicja Fiodorow drugie srebro. Polka rezultatem 25.61 poprawiła najlepszy wynik w sezonie. Za plecami naszej sprinterki finiszowała Chinka Lu Li i to ona stanie na najniższym stopniu podium.

Medal w rywalizacji na 200 m to dla Alicji Fiodorow siódmy paraolimpijski krążek w karierze – Polka ma cztery srebra i trzy brązy, wywalczone podczas igrzysk w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio. W kolekcji wciąż brakuje medalu z najcenniejszego kruszcu. Może za cztery lata w Tokio?

200 m kobiet T47:
1. Deja Young (USA) 25.46
2. Alicja Fiodorow (Polska) 25.61
3. Lu Li (Chiny) 26.26Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password