Rio 2016 – Lekkoatletyka: Szósty medal Alicji Fiodorow!

Alicja Fiodorow powiększyła swoją medalową kolekcję i na paraolimpiadzie w Rio zdobyła szósty krążek w karierze! Polka w biegu na dystansie 100 m w klasie T47 ustąpiła jedynie Ameykance Young!

Alicja Fiodorow wysoką formę zaprezentowała już we wczorajszych eliminacjach, w których uzyskała trzeci czas dnia, dając wyraźny sygnał, że będzie się liczyć w walce o medale. Poza zasięgiem Polki wydawały się być Amerykanka Deja Young i Kubanka Yunidis Castillo.

W wyścigu finałowym byliśmy jednak świadkami niespodzianki. Kubanka dobrze wystartowała, ale chwilę po wyjściu z bloków niemalże się zatrzymała, najprawdopodobniej doznając kontuzji. Problemy rywalki wykorzystała Alicja Fiodorow, która minęła linię mety na drugiej pozycji, uzyskując rezultat 12.46. Nie zawiodła faworytka z USA – Deja Young pewnie wygrała z czasem 12.15. Brązowy medal trafił do reprezentantki gospodarzy, Brazylijki Santos (12.84).

Dla Alicji Fiodorow srebro zdobyte w Rio jest szóstym krążkiem paraolimpijskim w karierze. Dotychczas Polka dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium i trzykrotnie zdobywała brązowe medale. Może wciąż powiększyć ten dorobek, ponieważ przed nią jeszcze start na dystansie 200 m.

100 m kobiet T47 (zawodnicy po amputacjach lub z dysfunkcją kończyn górnych):
1. Deja Young, USA 12.15
2. Alicja Fiodorow, Polska 12.46
3. Teresnha de Jesus Correia Santos, Brazylia 12.84

Inga Świetlicka987 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password