Rio 2016 – Lekkoatletyka: Mamy pierwszy medal – Jachimowicz ze srebrem!

Już na samym początku rywalizacji paraolimpijczyków w Rio de Janeiro doczekaliśmy się pierwszego medalu. Srebro z wynikiem 19,10 metrów w konkursie rzutu dyskiemw klasie F52 zdobył Robert Jachimowicz.

W pierwszej części rywalizacji Robert Jachimowicz rzucił dysk na odległość 19,10 metra i mimo, że w kolejnych próbach Polak nie poprawił wyniku wystarczyło to na zdobycie srebrnego medalu. Do zwycięzcy Polak stracił prawie dwa metry, a nad trzecim zawodnikiem Jachimowicz uzyskał niecały metr przewagi.

Dobry start zanotował także drugi z naszych dyskoboli. Adrian Imianowski w najlepszej próbie rzucił przyrząd na odległość 16,33 bijąc przy okazji rekord życiowy. Rezultat ten dał naszemu zawodnikowi piąte miejsce.

Mistrzem paraolimpijskim zgodnie z przewidywaniami został Łotysz Aigars Apinis. Złoty medalista w tej specjalności z igrzysk w Atenach i Pekinie oraz aktualny mistrz świata zakończył rywalizację z wynikiem 20,83. Na najniższym stopniu podium stanął Chorwat, Velimir Sandor.

Wyniki:
1. Aigars Apinis (Łotwa) 20,83
2. Robert Jachimowicz (Polska) 19,10
3. Velimir Sandor (Chorwacja) 18,24
4. Kestius Skucas (Litwa) 17,08
5. Adrian Imianowski (Polska) 16,33
6. Erik Alejandro de Santos Espinosa (Meksyk) 15,59
7. Kumar Amit Kumar (Indie) niesklasyfikowany

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password