Rio 2016 – Lista chorążych

Lista chorążych na Ceremonię Otwarcia XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro:

Kraj Nazwa w języku portugalskim Chorąży Dyscyplina
Grecja (1) Grecja Grécia Sofia Bekatouru żeglarstwo
Afghanistan Afganistan  Afeganistão Mohammad Bakhshi judo
South_Africa RPA África do Sul Wayde van Niekerk lekkoatletyka
Albania Albania  Albânia Luiza Gega lekkoatletyka
Germany Niemcy Alemanha Timo Boll tenis stołowy
Andorra Andora Andorra Laura Sallés judo
Angola Angola Angola Luísa Kiala piłka ręczna
Antigua_and_Barbuda Antigua i Barbuda Antígua e Barbuda Daniel Bailey  lekkoatletyka
Saudi_Arabia Arabia Saudyjska Arábia Saudita Hamad Sulaiman judo
Algeria Algieria  Argélia Sonia Asselah  judo
Argentyna Argentyna Argentina Luis Scola koszykówka
Armenia Armenia Armênia Vahan Mkhitaryan  pływanie
arubaa Aruba Aruba Nicole van der Velden żeglarstwo
Niezależni Sportowcy Olimpijscy Atletas Olímpicos Independentes wolontariusz
Australia Australia Austrália Anna Meares kolarstwo torowe
Austria Austria Áustria Liu Jia tenis stołowy
Azerbejdżan Azerbejdżan Azerbaijão Teymur Mammadov boks
Bahamas Bahamy  Bahama Shaunae Miller lekkoatletyka
Bangladesh Bangladesz Bangladesh Siddikur Rahman golf
Barbados Barbados Barbados Ramon Gittens lekkoatletyka
Bahrajn Bahrain Barein Fahran Saleh  pływanie
białoruśśś Białoruś Belarus Vasil Kiriyenka kolarstwo szosowe
Belgium Belgia Bélgica Olivia Borlée lekkoatletyka
Belize Belize Belize Brandon Jones lekkoatletyka
Benin Benin Benim Yémi Apithy szermierka
Bermuda Bermudy  Bermudas Tyrone Smith lekkoatletyka
Bolivia Boliwia Bolívia Ángela Castro lekkoatletyka
Bosnia Bośnia i Hercegowina Bósnia e Herzegovina Amel Tuka lekkoatletyka
Botswana Botswana Botsuana Nijel Amos lekkoatletyka
Brunei Brunei  Brunei Darussalam Mohamed Fakhri Ismail lekkoatletyka
Bulgaria Bułgaria Bulgária Ivet Lalova lekkoatletyka
Burkina_Faso Burkina Faso Burkina Faso Rachid Sidibé judo
Burundi Burundi Burundi Olivier Irabaruta lekkoatletyka
Bhutan Bhutan  Butão Karma Karma łucznictwo
Cape_Verde Republika Zielonego Przylądka Cabo Verde Maria Andrade taekwondo
Cameroon Kamerun Camarões Wilfried Ntsengue boks
Kambodża Kambodża Camboja Sorn Seavmey  taekwondo
Canada-Flag Kanada Canada Rosannagh MacLennan trampolina
 Katar Katar Catar Sheikh Ali Al-Thani jeździectwo
Kazachstan Kazachstan Cazaquistão Ruslan Zhaparov taekwondo
Cayman_Islands Kajmany  Ilhas Cayman Ronald Forbes lekkoatletyka
Central_African_Republic Republika Środkowoafrykańska República Centro-Africana Chloe Savourel pływanie
Chad Czad Chade Bibiro Ali Taher lekkoatletyka
Chile Chile Chile Erika Olivera lekkoatletyka
China Chiny República Popular da China Lei Sheng  szermierka
Cyprus Cypr Chipre Pavlos Kontides żeglarstwo
Kolumbia Kolumbia Colômbia Yuri Alvear judo
Comoros Komory  Comores Mohammed Nazlati pływanie
Republic_of_the_Congo Kongo Congo Franck Elemba lekkoatletyka
congo-kinshasa-flag Demokratyczna Repulika Kongo República Democrática do Congo Rosa Keleku Lukusa taekwondo
Cook_Islands Wyspy Cooka Ilhas Cook Ella Nicholas kajakarstwo górskie
South_Korea Korea Południowa República da Coreia Gu Bon-gil szermierka
Côte_d'Ivoire Wybrzeże Kości Słoniowej Costa do Marfim Murielle Ahouré lekkoatletyka
Costa_Rica Kostaryka Costa Rica Nery Brenes lekkoatletyka
Chorwacja Chorwacja Croácia Josip Pavić  piłka wodna
kuba Kuba Cuba Mijain Lopez zapasy
Dania Dania Dinamarca Caroline Wozniacki tenis ziemny
Djibouti Dżibuti  Djibuti Abdi Mouhyadin lekkoatletyka
Dominica Dominika  Dominica Yordanys Duranona lekkoatletyka
Dominikana Dominikana República Dominicana Luguelin Santos lekkoatletyka
Egipt Egipt Egipto Ahmad Elahmar piłka ręczna
El_Salvador Salwador  El Salvador Lilian Castro strzelectwo
UAEE Zjednoczone Emiraty Arabskie Emirados Árabes Unidos Nada Al-Bedwawi pływanie
Ekwador Ekwador Equador Estefania Garcia judo
Eritrea Erytrea  Eritreia wolontariusz
Slovakia Słowacja Eslováquia Danka Barteková strzelectwo
słowenia Słowenia Eslovênia Vasilij Žbogar żeglarstwo
Hiszpania d Hiszpania Espanha Rafael Nadal tenis ziemny
Micronesia Mikronezja Estados Federados da Micronésia Jennifer Chieng boks
United_States_of_America USA Estados Unidos da América Michael Phelps pływanie
Estonia Estonia Estônia Karl Martin Rammo  żeglarstwo
Ethiopia Etiopia Etiópia Tsgabu Grmay kolarstwo szosowe
Macedonia Macedonia  Ex-República Iugoslava da Macedônia Anastasija Bogdanovski pływanie
Fiji Fidżi Fiji Osea Kolinisau rugby 7
Philippines Filipiny Filipinas Ian Lariba tenis stołowy
 Finland Finlandia Finlândia Tuuli Petäjä-Sirén żeglarstwo
France Francja França Teddy Riner judo
Gabon Gabon  Gabão Anthony Obame taekwondo
Gambia Gambia Gâmbia Gina Bass lekkoatletyka
Ghana Ghana Gana Joshua Ekirikubinza pływanie
Georgia Gruzja Geórgia Avtandil Tchrikishvili judo
United_Kingdom Wielka Brytania Grã-Bretanha Andy Murray tenis ziemny
Grenada Grenada  Granada Kiriani James lekkoatletyka
Guam Guam Guam Benjamin Schulte pływanie
Gwatemala Gwatemala Guatemala Ana Sofia Gomez gimnastyka sportowa
Guyana Gujana Guiana Hannibal Gaskin pływanie
Gwinea Gwinea Guiné Mamadama Bangoura judo
Equatorial_Guinea Gwinea Równikowa Guiné Equatorial Reina-Flor Okori lekkoatletyka
Guinea_Bissau Gwinea Bissau  Guiné-Bissau Midana Augusto zapasy
Haiti Haiti  Haiti Asnage Castelly zapasy
Honduras Honduras Honduras Rolando Palacios  lekkoatletyka
Hong_Kong Hongkong Hong Kong Stephanie Au pływanie
Węgry Węgry Hungria Áron Szilágyi szermierka
Yemen Jemen  Iêmen Zeyad Mater judo
India Indie Índia Abhinav Singh Bindra strzelectwo
Indonesia Indonezja Indonésia Maria Natalia Londa lekkoatletyka
Iran Iran República Islâmica do Irã Zahra Nemati  łucznictwo
Iraq Irak Iraque Waheed-Abdul Ridha boks
Irlandiaa Irlandia Irlandia Paddy Barnes boks
Iceland Islandia Islândia Thormodur Jonsson  judo
Israel Izrael Israel Neta Rivkin gimnastyka artystyczna
Włochyyy Włochy Itália Federica Pellegrini pływanie
Jamaica Jamajka Jamaica Shelly-Ann Fraser-Pryce lekkoatletyka
Japonia Japonia Japão Keisuke Ushiro lekkoatletyka
Jordania Jordania Jordânia Hussein Ishaish  boks
Kiribati Kiribati  Kiribati David Katoatau podnoszenie ciężarów
Kosowo Kosowo Kosovo Majlinda Kelemendi judo
Laos Laos  República Democrática Popular do Laos Xaysa Anousone lekkoatletyka
Flag_of_Lesotho Lesotho  Lesoto Mosito Lehata lekkoatletyka
Latvia Łotwa Letônia Maris Štrombergs kolarstwo BMX
Lebanon Liban  Líbano Nacif Elias judo
Liberiia Liberia Libéria Emmanuel Matadi  lekkoatletyka
Liechtenstein Liechtenstein Liechtenstein Julia Hassler pływanie
Litwa Litwa Lituânia Gintarė Scheidt żeglarstwo
Luxembourg Luksemburg Luxemburgo Gilles Muller tenis
Madagascar Madagaskar Madagascar Eliane Saholinirina lekkoatletyka
Malaysia Malezja Malásia Lee Chong Wei  badminton
Malawi Malawi Malauí Kefasi Chitsala lekkoatletyka
Maldives Malediwy Maldivas Aminath Shajan  pływanie
Mali Mali  Mali Djenebou Dante
Malta Malta Malta Andrew Chetcuti pływanie
Marshall_Islands Wyspy Marshalla  Ilhas Marshall Mattie Sasser podnoszenie ciężarów
Morocco Maroko Marrocos Abdelkébir Ouaddar jeździectwo
Mauritius Mauritius Maurício Kate Foo Kune badminton
Mauritania Mauretania Mauritânia Jidou El Moctar lekkoatletyka
Mexico Meksyk México Daniela Campuzano kolarstwo górskie
Mozambique Mozambik  Moçambique Joaquim Lobo  kajakarstwo
Moldova Mołdawia República da Moldávia Nicolae Ceban zapasy
Monaco Monako Mônaco Brice Etes lekkoatletyka
Mongolia Mongolia Mongólia Battulga Temuulen judo
flaga-czarnogory Czarnogóra Montenegro Bojana Popović piłka ręczna
Flag_of_Myanmar.svg Myanmar  Myanmar Naing Soe Yan judo
Namibia Namibia Namibia Jonas Junias boks
Nauru Nauru  Nauru Elson Brechtefeld podnoszenie ciężarów
Nepal Nepal Nepal Phupu Lhamu Khatri judo
Nicaragua Nikaragua  Nicarágua Rafael Lacayo  strzelectwo
Niger Niger Níger Issoufou Alfaga Abdoul Razak taekwondo
Nigeria Nigeria Nigéria Funke Oshonaike tenis stołowy
Norway Norwegia Noruega Ole Kristian Bryhn strzelectwo
New_Zealand Nowa Zelandia Nova Zelândia Peter Burling żeglarstwo
Oman Oman  Omã Hamed Said al Khatri  strzelectwo
Netherlands Holandia Países Baixos Jeroen Dubbeldam  jeździectwo
Palau Palau  Palau Florian Temengil  zapasy
palestyna Palestyna  Palestina Mayada Al-Sayed  lekkoatletyka
Panama Panama Panamá Alonso Edward lekkoatletyka
Papua_New_Guinea Papua Nowa Gwinea Papua-Nova Guiné Ryan Pini pływanie
Pakistan Pakistan  Paquistão Ghulam Bashir strzelectwo
Paragwaj Paragwaj Paraguai Julieta Granada golf
Peru Peru Peru Francisco Boza strzelectwo
Poland Polska  Polônia Karol Bielecki piłka ręczna
Portoryko Portoryko Porto Rico Jaime Espinal zapasy
Portugalia Portugalia Portugal Joao Rodrigues żeglarstwo
Kenya Kenia Quênia Shehzana Anwar  łucznictwo
Kyrgyzstan Kirgistan  Quirguistão Erkin Adylbek Uulu boks
North_Korea Korea Północna República Popular Democrática da Coreia Jon Wi Choe podnoszenie ciężarów
Rumunia Rumunia Romênia Cătălina Ponor gimnastyka sportowa
Rwanda Rwanda Ruanda Adrien Niyonshuti kolarstwo szosowe
Russian_Federation Rosja Federação Russa Sergei Tetyukhin siatkówka
Samoa (1) Samoa  Samoa Mary Opeloge podnoszenie ciężarów
American_Samoa Samoa Amerykańskie  Samoa Americana Tanumafili Jungblut  podnoszenie ciężarów
flaga-san-marino San Marino San Marino Arianna Perilli strzelectwo
Saint_Lucia Saint Lucia Santa Lúcia Levern Spencer lekkoatletyka
Saint_Kitts_and_Nevis Saint Kitts i Nevis São Cristóvão e Névis Antoine Adams lekkoatletyka
wyspy swietego tomasza i ksiazeca Wyspy Świętego Tomasza i Książęca São Tomé e Príncipe Buly da Conceicao Triste kajakarstwo
Saint_Vicent_and_the_Grenadines Saint Vincent i Grenadyny São Vicente e Granadinas Alexander Kineke lekkoatletyka
Seychelles Seszele  Seychelles Rodney Govinden żeglarstwo
Senegal Senegal Senegal Isabelle Sambou  zapasy
Sierra_Leone Sierra Leone  Serra Leoa Bunturabie Jalloh  pływanie
Serbia Serbia Sérvia Ivana Maksimović strzelectwo
Singapore Singapur Singapura Derek Wong Zi Liang badminton
Syria Syria República Árabe da Síria Majd Ghazal  lekkoatletyka
Somalia Somalia  Somália Mohamed Mohamed  lekkoatletyka
Sri_Lanka Sri Lanka Sri Lanka Anuradha Cooray lekkoatletyka
Swaziland Suazi Suazilândia Sibusiso Matsenjwa lekkoatletyka
Sudan Sudan  Sudão Abdalla Yousif lekkoatletyka
sudan południowy Sudan Południowy Sudão do Sul Guor Marial lekkoatletyka
Sweden Szwecja Suécia Therese Alshammar pływanie
Switzerland Szwajcaria Suíça Giulia Steingruber  gimnastyka sportowa
Suriname Surinam  Suriname Soren Opti  badminton
Tajikistan Tadżykistan  Tajiquistão Dilshod Nazarov lekkoatletyka
Thailand Tajlandia Tailândia Ratchanok Intanon badminton
Taiwan Tajwan  Taipé Chinês Isheau Wong  jeździectwo
Tanzania Tanzania República Unida da Tanzânia Andrew Mlugu judo
Czech_Republic Czechy República Tcheca Lukas Krpalek judo
Timor-Leste Timor Wschodni  República Democrática de TimorLeste Francelina Cabral kolarstwo górskie
Togoo Togo Togo Adzo Kpossi pływanie
Tonga. Tonga Tonga Pita Taufatofua taekwondo
Trinidad_and_Tobago Trynidad i Tobago Trynidad e Tobago Keshorn Walcott  lekkoaletyka
Tunezja Tunezja Tunísia Oussama Mellouli pływanie
Turkmenistan Turkmenistan  Turcomenistão Merdan Atayev pływanie
Turkey Turcja  Turquia Rıza Kayaalp zapasy
Vanuatuu Tuvalu  Tuvalu Etimoni Timuani lekkoatletyka
Ukraine Ukraina Ucrânia Mykola Milchev strzelectwo
Uganda Uganda  Uganda Joshua Tibatemwa pływanie
Uruguay Urugwaj Uruguai Dolores Moreira żeglarstwo
Uzbekistan Uzbekistan  Uzbequistão Bahodir Jalolov boks
Tuvalu Vanuatu  Vanuatu Yoshua Shing tenis stołowy
Venezuela Wenezuela Venezuela Ruben Limardo Gascon szermierka
Vietnam Wietnam  Vietnã Vũ Thành An szermierka
US_Virgin_Islands Wyspy Dziewicze Ilhas Virgens Americanas Cy Thompson żeglarstwo
British_Virgin_Islands Brytyjskie Wypsy Dziewicze Ilhas Virgens Britânicas Ashley Kelly  lekkoatletyka
Zambia Zambia Zâmbia Matthews Punza judo
zimbabwe Zimbabwe  Zimbábue Kirsty Coventry pływanie
Olimpijska Drużyna Uchdoźców  Atletas Olímpicos Refugiados Rose Nathike lekkoatletyka
Brazil Brazylia Brasil Yane Marques pięciobój nowoczesny

 

Statystyka: 

Płeć:
– kobiety – 78/207
– mężczyźni – 127/207

Dyscyplina:
– badminton – 5/1207
– boks – 9/207
– gimnastyka artystyczna – 1/1207
– gimnastyka sportowa – 3/207
– golf – 2/207
– jeździectwo – 4/207
– judo – 20/207
– kajakarstwo – 2/207
– kajakarstwo górskie – 1/207
– kolarstwo BMX – 1/207
– kolarstwo górskie – 2/207
– kolarstwo szosowe – 3/207
– kolarstwo torowe – 1/207
– koszykówka – 1/207
– lekkoatletyka – 45/207
– łucznictwo – 3/207
– pięciobój nowoczesny – 1/207
– piłka ręczna – 4/207
– piłka wodna – 1/207
– pływanie – 23/207
– podnoszenie ciężarów – 6/207
– rugby 7 – 1/207
– siatkówka – 1/207
– strzelectwo – 11/207
– szermierka – 6/207
– taekwondo – 6/1207
– tenis stołowy – 4/207
– tenis ziemny – 4/207
– trampolina – 1/207
– zapasy – 8/207
– żeglarstwo – 12/207
– wolontariusze – 2/207

Doświadczenie:
– debiutanci – 97/207*
– doświadczeni olimpijczycy – 108/207

  • Zahra Nemati (Iran) po raz pierwszy wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Wcześniej startowała jedynie na igrzyskach paraolimpijskich.
Flagi dzięki uprzejmości free-country-flags.com

 

Mateusz Górecki1998 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password