Rio 2016 – Łucznictwo: Poznaliśmy rozstawienie!

Za i łucznicze eliminacje. Po nich wiemy już z kim będą rywalizować nasi reprezentanci w paraolimpijskim turnieju. Polacy rywalizowali dziś ze zmiennym szczęściem – jedni dzięki temu nie powinni mieć problemów w 1/16 finału. Inni będą mieli nieco trudniejsze zadanie.

W turnieju męskim zobaczyliśmy dziś dwóch Polaków rywalizujących w kategorii open. Jest to seria, w której udział mogą wziąć zawodnicy z dysfunkcją dotyczącą kończyn. Widzimy tu zatem zarówno łuczników stojących, jak i na wózkach inwalidzkich.

Dodatkowo kategoria open dzieli się na dwie serie. W pierwszej z nich biorą udział łucznicy klasyczni, strzelający z 70 metrów. W tej kategorii wystąpił dziś właśnie Piotr Sawicki. Polak zaprezentował się bardzo dobrze. W 72 eliminacyjnych strzałach nasz reprezentant ustrzelił 621 punktów, co pozwoliło mu na zajęcie 8. miejsca i zapewnienie sobie teoretycznie łatwiejszego rywala w 1/8 finału. Będzie nim Malezyjczyk Hasihin Sanawi.

Wśród zawodników, którzy strzelają z odległości 50m znalazł się natomiast Adam Dudka. Pomimo bardzo udanego początku, nasz reprezentant zanotował kiepską końcówkę. Odbiło się to oczywiście na wyniku – 655 punktów uzyskane przez Polaka pozwoliło mu na zajęcie 23. miejsca. W 1/16 finału zmierzy się więc z Finem Jere Forsbergiem, który był dziś 10.

W żeńskiej kategorii open świetnie spisała się Milena Olszewska. Polka strzelała wręcz bezbłędnie. W 72 strzałach uzbierała łącznie 619 punktów. Dało to fenomenalny rezultat – 4. miejsce w rundzie rankingowej. Dzięki temu w 1/16 finału Olszewska nie będzie miała trudnego zadania, zmierzy się z Hinduską Pooją Pooją.

Swoją reprezentację będziemy mieli również w turnieju mikstowym. Łączny wynik Olszewskiej i Sawickiego wyniósł dziś 1240 punktów. Polska zajęła zatem 3. miejsce, a nasz mikst na początek rywalizacji powalczy z Irakiem.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password