Rio 2016: Nowa konkurencja pływacka dla niepełnosprawnych intelektualnie

rio_paralympicsMiędzynarodowy Komitet Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (INAS) wspólnie z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) włączyła do programu Igrzysk Paraolimpijskich w Rio w 2016 roku nową konkurencję pływacką, a mianowicie wyścigi na 200 metrów stylem zmiennym w klasie S14. 

Decyzja o dołączeniu dystansu dla zmiennistów do programy igrzysk w Rio została ogłoszona w dniu wczorajszym przez INAS. Podczas pływackich zmagań w Londynie rozegrane zostało 148 konkurencji dla niepełnosprawnych zawodników, z czego sześć dla niepełnosprawnych intelektualnie tj. 100 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem klasycznym oraz 200 metrów stylem dowolnym zarówno kobiet jak i mężczyzn. W Rio pula konkurencji zwiększy się o dwie, czyli wspomniane już 200 metrów stylem zmiennym. Dystanse te rozegrane zostały już podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Montrealu. Wśród pań triumfowała Holenderka Marlou van del Kulk, natomiast w gronie panów najszybszy był jej rodak, Marc Evers.

Przypomnijmy, że w sierpniu do programu brazylijskich igrzysk dołączone zostały biegi osób niepełnosprawnych na dystansie 400 metrów, o czym informowaliśmy TUTAJ. 

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password