Rio 2016 – Pięciobój nowoczesny: Nowacka wygrywa wstępną rundę szermierki, przyzwoity występ Maliszewskiej

Świetnie na szermierczych planszach Deodoro Youth Arena spisała się Oktawia Nowacka, która wygrała pierwszą konkurencję pięcioboju nowoczesnego. Druga z naszych reprezentantek, Anna Maliszewska, uplasowała się na 22. pozycji.

Nowacka na 35 pojedynków wygrała 27, co dało jej wynik 262 pkt. – jako jedyna przełamała barierę 250 pkt. Wśród pokonanych zawodniczek znalazły się m.in. wszystkie medalistki poprzednich igrzysk, Laura Asadauskaite, Samantha Murray i Yane Marques, a także mistrzyni świata Sarolta Kovács.

Słabiej spisała się Anna Maliszewska. Choć i ona pokonała kilka naprawdę dobrych zawodniczek (m.in. Kovács, Murray czy Donatę Rimszajte), ale w sumie zanotowała tylko 16 trafień i zajęła 22. miejsce z wynikiem 196 pkt.

Za Nowacką w czołówce tabeli uplasowała się Lena Schöneborn, która traci do Polki 18 pkt. Trzecia Melanie McCann przegrała jedną walkę więcej niż Niemka i od naszej liderki dzielą ją 24 pkt. Kolejne konkurencje, pływanie, bonusowa runda szermierki, jazda konna oraz bieg połączony ze strzelaniem, odbędą się jutro.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password