Rio 2016 – Pięciobój nowoczesny: Szymon Staśkiewicz w czołówce

Kilka godzin po paniach, także pięcioboiści zakończyli rozgrywanie wstępnej rundy szermierki. W czołówce klasyfikacji po 35 pojedynkach znalazł się jedyny Polak w stawce, Szymon Staśkiewicz.

Staśkiewicz zajął czwarte miejsce, wygrywając 21 pojedynków na szermierczych planszach. Naszego reprezentanta dopadł kryzys między dziewiątą a dwunastą rundą, kiedy to pokonał tylko jednego rywala, Christiana Zillekensa. Dzięki świetnemu początkowi oraz końcówce konkurencji Polak uzyskał jednak dobry wynik 226 pkt.

Bezapelacyjnie najlepszy okazał się główny kandydat do złota, Aleksander Lesun, który odniósł 28 zwycięstw, co dało mu wynik 268 pkt, co jest nowym rekordem olimpijskim. Drugi Patrick Dogue i trzeci Omar El Geziry odnieśli po pięć zwycięstw mniej, co daje im stratę 30 pkt. do Rosjanina.

Pozostałe konkurencje – pływanie, bonusowa runda szermierki, jazda konna i bieg połączony ze strzelaniem, odbędą się pojutrze.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password