Rio 2016 – Piłka ręczna: Medal nie dla polskich szczypiornistów! Brąz dla Niemców

Polscy piłkarze ręczni przegrali 25:31 z Niemcami w meczu o brązowy medal. Polacy zajęli na igrzyskach olimpijskich 4. miejsce.

W meczu fazy grupowej Polacy przegrali z Niemcami 29:32, ale to tym jak dobrze Polacy grali w kolejnych meczach ciężko było wskazać faworyta. Początkowo Polacy prowadzili 2:0, a pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Karol Bielecki, który był pilnowany przez niemiecką obronę. Świetnie Polacy zagrali pomiędzy 10. a 15. minutą, kiedy to podopieczni Talanta Dujszebajewa rzucili 3 bramki nie tracąc żadnej. Później to Polacy zaczęli popełniać proste błędy i nie zdobywać goli. Z 8:5 dla naszej drużyny zrobiło się 10:8 dla mistrzów Starego Kontynentu. Niemcy zaczęli lepiej grać w ataku i mimo dobrej dyspozycji Piotra Wyszomirskiego prowadzili do przerwy 17:13. Najskuteczniejsi byli niemieccy skrzydłowi Gensheimer i Reichmann, którzy rzucili po 4 bramki.

Na drugą połowę biało-czerwoni wyszli w bardzo trudnej sytuacji. Polacy w drugiej odsłonie gry zagrali słabiej niż w pierwszej części meczu. Mistrzowie Europy szybko powiększyli przewagę, która wynosiła to 5, to 6, a nawet 7 goli. Oba zespoły grały bardzo nieskutecznie w ataku. Dobrze również bronili bramkarze Andreas Wolff i Piotr Wyszomirski. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania wygranego 31:25 przez Niemców został prawoskrzydłowy Tobias Reichmann. Mistrzowie Europy ostatecznie mogli cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu. Polska reprezentacja po słabiej fazie grupowej świetnie zagrała z Chorwacją i Danią. Pierwszy mecz udało się wygrać. W drugim spotkaniu do finału olimpijskiego zabrakło bardzo niewiele. Polacy kończą turniej na 4. miejscu.

Polska – Niemcy 25:31 (13:17)

Polska: Szmal 0%, Wyszomirski 35%, Lijewski 5, Jachlewski 2, Krajewski 5, Bielecki 3, Wiśniewski 1, B. Jurecki 2, Jurkiewicz 3, M. Jurecki, Syprzak 1, Daszek 3, Kus, Szyba.

Niemcy: Heinevetter 0%, Wolff 34%, Gensheimer 6, Lemke, Wiencek 5, Reichmann 7, Wiede 2, Pekeler 1, Weinhold 3, Strobel, Fath, Hafner, Kuhn 4, Drux 3.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password